Multimedialnie o Piłsudskim

Podkowa Leśna

Miłośnicy historii powinni udać się czym prędzej do parku przy Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Można tam podziwiać multimedialną wystawę plenerową „Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski”.

Historia Polski jest niezwykle bogata i interesująca. Na stałe wpisał się w nią Marszałek Józef Piłsudski, którego uznaje się za autora polskiej niepodległości. Teraz każdy może przenieść się 100 lat w przeszłość. Nagrania audio i wideo, zdjęcia 3D czekają na multimedialnej wystawie w Stawisku.

Doskonała lekcja historii jest na wyciągnięcie ręki. – Wystawa jest interesująca i przemyślana. Zawiera ciekawe materiały filmowe. Dodatkowo ma walor estetyczny i rzuca się w oczy. Wystawa stoi przed budynkiem, każdy może wejść do parku i zapoznać się z nią – mówi Mariusz Olbromski, dyrektor Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Multimedialna wystawa o Marszałku Piłsudskim pojawiła się w Stawisku 7 sierpnia. Od początku cieszy się zainteresowaniem. – Na uroczystość otwarcia przybyła dużo grupa ludzi. Uczestniczył w niej także prof. Grzegorz Nowik, historyk Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wszyscy odwiedzający muzeum zapoznają się z wystawą. Zdarza się również, że rowerzyści czy turyści zatrzymują się i spoglądają na materiały –  tłumaczy Olbromski.

Wystawę „Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski”, którą przygotowało Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku będzie można podziwiać w Stawisku do 8 września br.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.