Msza beatowa z Markiem Piekarczykiem

Wydarzenie

W kwietniu w kościele św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej odbędzie się wyjątkowa beatowa msza. Zaśpiewa na niej m.in. Marek Piekarczyk.

Msze big beatowe w Podkowie Leśnej mają długą tradycję. W tym roku przypada 50. rocznica odprawienia w Polsce pierwszego takiego nabożeństwa. Również w tym roku przypada 100. rocznica urodzin księdza Leona Kantorskiego, legendarnego proboszcza podkowiańskiej parafii. Jedna i druga okazja stały się pretekstem do przygotowania wyjątkowej beatowej oprawy mszy zaplanowanej na 14 kwietnia.

Zagrają i zaśpiewają znani muzycy. Usłyszeć będzie można m.in. Marka Piekarczyka, rockmana przez lata związanego z zespołem TSA. Nad całością opiekę artystyczną objęła Katarzyna Gärtner, autorka mszy „Pan przyjacielem moim”, od której zaczęła się historia muzycznych, beatowych nabożeństw w Podkowie Leśnej. Premiera utworu odbyła się 14 stycznia 1968 r. w miejscowym kościele. Kompozycje przygotowanie specjalnie na tę okazję wykonał wówczas zespół Czerwono-Czarni.

W kwietniu w Podkowie na nowo i w nieco zmienionej formie zabrzmią dźwięki sprzed kilku dekad. Przygotowania to tego wydarzenia idą pełną parą, co można śledzić za pośrednictwem facebookowej strony Katarzyny Gärtner:

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.