„Most szpiegów” na start Kina Letniego!

Pruszków

Dla wszystkich, którzy z niecierpliwością odliczają dni do startu Pruszkowskiego Kina Letniego mamy dobrą wiadomość. Pierwszy seans na pl. Jana Pawła II już w najbliższą niedzielę! Zobaczymy pasjonujący „Most szpiegów”.

Co mogło powstać z połączenia fenomenu braci Coen i doświadczenia Stevena Spielberga? Tylko jedno: majstersztyk. A jest nim film „Most Szpiegów”. To niebanalna historia, osadzona w czasach zimnej wojny. Amerykański prawnik James B. Donovan (w tej roli Tom Hanks) zostaje wysłany przez CIA do Związku Radzieckiego. Jego zadaniem jest pomoc w uwolnieniu przetrzymywanego pilota wojskowego. Nie będzie to proste. 

Jednak „Most szpiegów”, to nie tylko intrygująca historia. Film niesie również głębszy przekaz. Dzieło Spielberga pokazuje bowiem, że to, kto jest dobry, a kto zły, kto jest patriotą, a kto zdrajcą zależy tylko od jednej rzeczy. Od tego, po której stronie barykady się znajdziemy. 

Warto dodać, że ekranizacja jest interpretacją wymiany (w lutym 1962 roku) sowieckiego agenta KGB Wiliama Fishera za pilota Powersa i studenta Pryora. Jednak miłośnicy kina nie powinni w „Moście szpiegów” doszukiwać się konkretnych historycznych faktów czy ciekawostek. Obraz nie jest filmem dokumentalnym, choć historyczne tło nadaje mu specyficzny charakter. 

Początek seansu w niedzielę o godz. 21.30 na pl. Jana Pawła II w Pruszkowie, gdzie stanie ogromny pneumatyczny ekran. Wystarczy zabrać znajomych i rodzinę, koc i przepis na spędzenie atrakcyjnego wieczoru gotowy! Organizatorzy zadbali, aby każdy film w komfortowych warunkach mogło obejrzeć kilkuset widzów. Wstęp na wszystkie projekcje w ramach Kina Letniego jest bezpłatny. 

Na filmowe wieczory w letniej atmosferze zapraszają Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Grupa Wpr Media. W tym roku sponsorem głównym jest Odyssey – nowy salon marki Nissan w Pruszkowie. Partnerami projektu są: Auto Service Zalewscy, Decathlon Okęcie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Play Salon Pruszków, E. Leclerc, Factory, LongBridge, MTZ Clinical Research. 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.