Moralność Pani Dulskiej w nietypowym wykonaniu

Nadarzyn

Już 4 września czeka nas kolejna , X edycja Narodowego Czytania. W wydarzeniu co roku uczestniczy Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn wraz z instytucjami partnerskimi.

W pierwszą sobotę września, w samo południe na placu Poniatowskiego w Nadarzynie rozbrzmią głosy Pani Dulskiej (w tej roli Danuta Woźniak z NOK!Teatr), pana Dulskiego (głosu użyczy Leszek Skrzypczak, Liceum Ogólnokształcące w Nadarzynie), a także Zbyszka Dulskiego (tutaj usłyszymy Dariusza Zwolińskiego, wójta gminy Nadarzyn). W pozostałych rolach usłyszymy Jaśminę Różańską, Amelię Kwaśniewską, Magdalenę Drzewucką, Agnieszkę Kuźmińską, Małgorzatę Sałagan-Zimny oraz Agatę Sierputowską. Wszyscy odegrają role w dramacie „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii dyrektor NOK – Kamili Michalskiej.

To nie jedyna atrakcja tego dnia. Dla dzieci przygotowano warsztaty „Z Duchem (do) Teatru”, prowadzone przez Nikę Jaworowską – Duchlińską. Na scenie fragmenty „Moralności pani Dulskiej” zaprezentują także uczniowie LO w Nadarzynie.

Będziemy mogli zobaczyć także damski strój z przełomu XIX i XX wieku. Prezentację przygotuje pani Wanda Kułakowska – pasjonatka i rekonstruktorka strojów historycznych.

Na koniec zbudujemy kamienicę państwa Dulskich. Konstrukcja z kartonowych elementów będzie układana przez uczestników spotkania. Tylko od nich będzie zależeć jej kształt, wielkość i ilość zdobień.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.