Moc bibliotecznych atrakcji w Mediatece

Grodzisk Maz.

W grodziskiej Mediatece już w najbliższą środę rozpocznie się Tydzień Bibliotek. Czeka wiele atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych czytelników. Sprawdźcie sami!

To grodziska „cegiełka” do obchodzonego w całym kraju święta. 8 maja rozpoczyna się bowiem XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 pod hasłem #biblioteka. Atrakcji nie zabraknie.

Na początek „Postawmy na łapy”, czyli happening organizowany ze Strażą Zwierząt. W środę, 8 maja, od godziny 16.00 do 20.00 przy Mediatece będzie odbywał się kiermasz książek – książka za karmę oraz cykl wykładów prowadzonych przez lekarzy weterynarii. Dodatkowo, za przysmak dla podopiecznych Straży Zwierząt będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wykonane przez profesjonalnego fotografa.

Również w środę o godz. 16.30 „MiCzytaj” czyli literackie zajęcia dla dzieci, podczas których uczestnicy napiszą i zilustrują własną książkę. Każdy uczestnik zajęć otrzyma też książkę-niespodziankę.

W czwartek, 9 maja, o godz. 10.00 coś dla rodziców. Warsztaty prowadzone przez fizjoterapeutę „Najczęstsze błędy przy pielęgnacji niemowlaka”. Po warsztatach odbędzie się wietrzenie biblioteczek dziecięcych. Rodzice będą mogli wymienić się nieużywanymi przez siebie książkami swoich dzieci.

Pół godziny później zaplanowano spotkanie autorskie z Agnieszką Mielech, autorką serii książek dla dziewcząt. Czwartkowe popołudnie będzie zaś należało do młodych. O godz. 17.00 rozpoczną się warsztaty dla młodzieży „Mądrzy Cyfrowi”, realizowane pod patronatem Google oraz Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

W piątek, 10 maja, o godz. 18.00 Mediateka zaprasza na spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Renatą Kopczewską, lokalną pisarką, autorką książki „Wspomnienia niebieskiego fartuszka”.

Poniedziałek to BookNow. Od godz. 17.00 zaplanowano młodzieżowe spotkania czytelnicze „O filmach na podstawie książek”, konkursy i wymiany książkowe. We wtorek Mediateka zaprasza dzieci. O godz. 10.00 „Moliki” czyli wspólne czytanie z opiekunem.

Zakończeniem Tygodnia Bibliotek będzie specjalny happening i gra terenowa w Parku Skarbków z udziałem uczniów i przedszkolaków.

Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie Mediateki.

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.