Młodzi filmowcy z Komorowa potrzebują wsparcia

Kino

O sukcesach młodych filmowców z Komorowa informowaliśmy już kilka razy. Teraz potrzebują Waszego wsparcia, by zaprezentować Polskę na festiwalu FILMAPALOOZA w Stanach Zjednoczonych.

Grupa młodych filmowców przygotowała film „Finis Griseo”, który zwyciężył w trzech kategoriach prestiżowego konkursu „48 Hours Film Project – Poland”. To otworzyło im drzwi do wielkiego finału FILMAPALOOZA, który odbędzie się już w marcu w Orlando na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Młodzi filmowcy nie spodziewali się nagród w 48HFP. – Udział ak młodych ludzi w 48HFP miał być jedynie ćwiczeniem i przygodą z kinem. Podczas warszawskiej gali rozdania nagród siedzieli w ostatnim rzędzie: żeby żadnej z nagradzanych osób nie przeszkadzać w przechodzeniu na scenę. Nie spodziewali się, że będą z tego końca aż trzy razy iść przez salę po nagrody! Za montaż, za reżyserię i za najlepszy film Czytamy na stronie zrzutka.pl

Przed ekipą „niePOVażni”, w której najstarszy filmowiec ma 16 lat pojawił się jednak problem. To pieniądze. Koszt wyjazdu na festiwal to aż 60 tys. zł. Za zwycięstwo w polskiej edycji otrzymali 6 tys. zł. – Już wiemy, że ich pojawienie się na amerykańskim, symbolicznym, czerwonym dywanie będzie sensacyjne. Bo na dywanie 48HFP pojawiali się do tej pory tylko pełnoletni twórcy!!! Warto aby pokaz filmu był też wydarzeniem artystycznym, o którym świat powie więcej. Chcemy aby podczas seansu kompozytor Piotrek Karolak grał na żywo jako taper. Tak jak grali taperzy 100 lat temu w kinach filmów niemych. Ola Madejska i Kajetan Olędzki to główni twórcy. Miron Latusek przez dwie doby dźwigał sprzęt i pilnował technikaliów. Gosia Gębala napisała scenariusz. Chwilami pomagali im koledzy ze szkoły. Każde z wymienionych ma doskonałe wyniki w nauce, sporcie, wolontariacie lub sztuce. To nie jest przypadek, że ta ekipa stworzyła film, którym Polska może się chwalić i konkurować z najlepszymi filmowcami ze świata – zachęca Joanna Noska, organizatorka zbiórki pieniędzy na portalu zrzutka.pl

Właśnie na „zrzutce” prowadzona jest zbiórka pieniędzy na wyjazd grupy na festiwal w USA. Do końca zbiórki pozostało już tylko 8 dni, a z potrzebnych 60 tys. zł udało się uzbierać niewiele ponad 17 tys. zł. Młodych filmowców wesprzeć może każdy. Nawet 1 zł jest tu ważna. Młodych filmowców możecie wesprzeć tutaj.

Jeśli opis Was nie przekonał to poniżej znajdziecie 7 minutowy niemy film stworzony przez grupę „niePOVażni”. Może ich dzieło przekona Was do wsparcia zbiórki!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Młodzi filmowcy z Komorowa potrzebują wsparcia”

  1. JP pisze:

    Do Owsiaka niech idą

  2. Leonardo DiCaprio pisze:

    trzymam kciuki i wspieram mocno!

  3. Ja pisze:

    No chyba Gmina Michałowice sypnie groszem. W końcu to wielki sukces i promocja. Pani Wójt powinna wziąć sprawy w swoje ręce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najczęściej komentowane

Grill gazowy