Milanówek będzie świętował w stylu retro

Milanówek

Wielkimi krokami zbliża się impreza Święto Miasta Milanówka. Za niewiele ponad dwa tygodnie przy ul. Warszawskiej mieszkańcy rozpoczną świętowanie. Program wydarzenia jest bogaty. Być może znajdziecie coś dla siebie. Sprawdźcie poniżej.

Powraca styl retro, zabawa i sąsiedzkie spotkania, ale nie tylko. W tym roku podczas Święta Miasta Milanówka będzie nieco bardziej rozbudowane. Święto miasta to mix ważnych, a przede wszystkim przyjemnych dla mieszkańców tematów społecznych, kulturalnych i edukacyjnych. Spotkamy się 9 września w centralnej części miasta. Ulica Warszawska zostanie ożywiona kolorami, stoiskami, sceną i ludźmi, którzy chcą działać – zapowiada milanowski urząd, organizator wydarzenia.

Dzień podzielono na kilka sekcji tematycznych: „Śniadanie na trawie”, „Naukowe popołudnie”, „Muzyczny podwieczorek” i „Wieczór retro”. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 oczywiście od śniadania, które zostanie połączone ze spotkaniem z gwiazdami. Do Milanówka przyjadą: Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Ciachorowski, Marzena Rogalska, Olga Frycz, Joanna Opozda. Między innymi znane osoby będą opowiadały i zachęcały do adopcji zwierząt. Ponadto właściciele np. psów będą mogli skorzystać z wielu ciekawych porad (poradnik o chipowaniu zwierząt, porady weterynarza, behawiorysty, żywieniowca, tresera, poradnik strażaka miejskiego dla właścicieli psów), a także zobaczyć pokaz tresury. W tej części odbędą się tez konkursy dla dzieci, gry podwórkowe i zabawy plastyczne.

Następnie o godz. 14.00 wystartuje „Naukowe popołudnie” połączone z oficjalnym otwarciem Święta Miasta. W tej części dzieci i młodzież wezmą udział w pikniku naukowym z Akademią Talentów, w programie m.in. eksperymenty naukowe na temat optyki, żywiołów i luster. Nie zabraknie też pokazu interaktywnego o anatomii człowieka, występów lokalnych talentów oraz spaceru z przewodnikiem po zakątkach Milanówka. O godz. 16.00 dowiemy się, który z lokalnych produktów wygra i tym samym stanie się elementem marki miasta-ogrodu.

Później kolej na „Muzyczny podwieczorek”. – O 17.00 wystąpią dla Państwa artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu.. Zaśpiewają najpiękniejsze utwory operowe, ale także utwory z lat 20 ujęte w program „Przyjaciele Romualdowi Tesarowiczowi” – zachęcają organizatorzy.

Na koniec tego dnia spodziewajcie się „Wieczoru retro”. Rozpocznie się on o godz. 18.00. Na scenie głównej o godzinie 19.30 pojawi się grupa Makabunda, a wraz z nimi Katarzyna Pakosińska. Artyści przedstawią spektakl muzyczny o aktorce i pieśniarce Zuli Pogorzelskiej.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11354

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8918

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8407

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16