Milanówek będzie świętował w stylu retro

Milanówek

Wielkimi krokami zbliża się impreza Święto Miasta Milanówka. W najbliższą niedzielę przy ul. Warszawskiej mieszkańcy rozpoczną świętowanie. Program wydarzenia jest bogaty. Być może znajdziecie coś dla siebie. Sprawdźcie poniżej.

Powraca styl retro, zabawa i sąsiedzkie spotkania, ale nie tylko. W tym roku podczas Święta Miasta Milanówka będzie nieco bardziej rozbudowane. Święto miasta to mix ważnych, a przede wszystkim przyjemnych dla mieszkańców tematów społecznych, kulturalnych i edukacyjnych. Spotkamy się 9 września w centralnej części miasta. Ulica Warszawska zostanie ożywiona kolorami, stoiskami, sceną i ludźmi, którzy chcą działać – zapowiada milanowski urząd, organizator wydarzenia.

Dzień podzielono na kilka sekcji tematycznych: „Śniadanie na trawie”, „Naukowe popołudnie”, „Muzyczny podwieczorek” i „Wieczór retro”. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 oczywiście od śniadania, które zostanie połączone ze spotkaniem z gwiazdami. Do Milanówka przyjadą: Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Ciachorowski, Marzena Rogalska, Olga Frycz, Joanna Opozda. Między innymi znane osoby będą opowiadały i zachęcały do adopcji zwierząt. Ponadto właściciele np. psów będą mogli skorzystać z wielu ciekawych porad (poradnik o chipowaniu zwierząt, porady weterynarza, behawiorysty, żywieniowca, tresera, poradnik strażaka miejskiego dla właścicieli psów), a także zobaczyć pokaz tresury. W tej części odbędą się tez konkursy dla dzieci, gry podwórkowe i zabawy plastyczne.

Następnie o godz. 14.00 wystartuje „Naukowe popołudnie” połączone z oficjalnym otwarciem Święta Miasta. W tej części dzieci i młodzież wezmą udział w pikniku naukowym z Akademią Talentów, w programie m.in. eksperymenty naukowe na temat optyki, żywiołów i luster. Nie zabraknie też pokazu interaktywnego o anatomii człowieka, występów lokalnych talentów oraz spaceru z przewodnikiem po zakątkach Milanówka. O godz. 16.00 dowiemy się, który z lokalnych produktów wygra i tym samym stanie się elementem marki miasta-ogrodu.

Później kolej na „Muzyczny podwieczorek”. – O 17.00 wystąpią dla Państwa artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu.. Zaśpiewają najpiękniejsze utwory operowe, ale także utwory z lat 20 ujęte w program „Przyjaciele Romualdowi Tesarowiczowi” – zachęcają organizatorzy.

Na koniec tego dnia spodziewajcie się „Wieczoru retro”. Rozpocznie się on o godz. 18.00. Na scenie głównej o godzinie 19.30 pojawi się grupa Makabunda, a wraz z nimi Katarzyna Pakosińska. Artyści przedstawią spektakl muzyczny o aktorce i pieśniarce Zuli Pogorzelskiej.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.