Mikołajki w regionie. Gdzie i jak spędzić?

Region

Tradycyjnie Mikołajki odbywają się 6 grudnia, jednak w naszym regionie świętować będzie można nawet cały weekend. Sprawdźcie jakie atrakcje przygotowano dla najmłodszych oraz tych nieco starszych.

Pruszków
6 grudnia od godz. 17.00 w Centrum Kultury i Sportu będzie można odwiedzić świąteczny jarmark z produktami regionalnymi i rękodziełem – Sami Swoi. Odbędą się także warsztaty dla dzieci, gdzie maluchy nauczą się tworzyć ozdoby choinkowe. Natomiast już o godz. 18.00 w CKiS zjawi się Święty Mikołaj! Dodatkowo wszyscy wspólnie udekorują choinkę. W sobotę 7 grudnia jarmark rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie trwał aż do godz. 21.00. Dodatkowo o godz. 10.00 rusza przesłuchania konkursowe do XX Jubileuszowego Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu…”. Ostatni dzień mikołajkowego szaleństwa to niedziela. Tu również od godz. 10.00 możecie polować na łupy z jarmarku „Sami Swoi”. Na najmłodszych czekać będzie natomiast poranek teatralny „Mikołajki – zapominajki”(godz. 10.30. godz. 12.00). Zwieńczeniem trzydniowych mikołajek będzie koncert w wykonaniu ZTL „Pruszkowiacy”.

Z kolei w centrum handlowym Nowa Stacja świętowanie odbędzie się 7 grudnia w godz. 12.00-20.00. Najważniejszym punktem będzie możliwość spotkania św. Mikołaja. Każdy kto będzie chciał będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z tym niecodziennym gościem. Ale św. Mikołaj zadbał również o inne atrakcje! Dzieci będą miały okazję zajrzeć do Elfiej Fabryki Zabawek oraz zobaczyć co dzieje się w Manufakturze Misia Polarnego. Odważni wybiorą się na lot saniami! W trakcie mikołajek na dzieci będzie czekać również stoisko z watą cukrową oraz moc konkursów.

Janki
W dniach 6-7 grudnia w godzinach 11.00-19.00 świąteczna atmosfera zagości również w Centrum Janki! Prawdziwy św. Mikołaj chętnie wysłucha dziecięcych próśb i świątecznych marzeń oraz zapozuje do wspólnego zdjęcia w zimowo-gwiazdkowej scenerii. Profesjonalny fotograf wykona każdemu pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, które od razu zostanie wydrukowane. Uzupełnieniem wydarzenia będzie świąteczna strefa kreatywna, gdzie najmłodsi będą tworzyć bożonarodzeniowe kartki. – A to dopiero wstęp do wspólnego świętowania w Centrum Janki! Już wkrótce uruchomimy punkt pakowania prezentów, a przed Wigilią odwiedzi nas Psi Patrol w świątecznej odsłonie! – mówi Anna Walerych, dyrektor Centrum Janki.

Grodzisk Maz.
Grodziskie Mikołajki odbędą się 7 grudnia w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Jakie atrakcje przygotowano? O godz. 13.00 odbędą się warsztaty plastyczne, o 16.00 spektakl „Trzy Elfy”, natomiast o 17.00 spotkanie z gościem prosto z Laponii – św. Mikołajem (plac przed CK).

Ponadto dzieci (dorośli też!) mogą skorzystać z lodowiska rozstawionego przy ul. Sportowej. Obiekt funkcjonuje od godz. 8.00 do 21.45. Bilet ulgowy 5 zł, normalny 7 zł.

Piastów
Na Mikołajki przygotowano otwarcie lodowiska. 6 grudnia o godz. 17.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystartuje sezon łyżwiarski!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11397

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9015

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8520

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7292

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Mikołajki w regionie. Gdzie i jak spędzić?”

  1. leo pisze:

    „Cały weekend” bez niedzieli. Ani jednego wydarzenia w całym regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16