Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Pruszków

To już piąty raz, gdy w Pruszkowie pojawią się koty rasowe. Wydarzenie adresowane jest nie tylko do hodowców, ale wszystkich osób, które kochają miauczące czworonogi. Podczas imprezy odbędą się także targi zoologiczne, zatem będzie można sprawić prezent swojemu pupilowi.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od godz. 10.00 do 17.00. Pojawią się tam hodowcy z całej Polski, a nawet z zagranicy. Oznacza to, że gości przywita znaczna ilość kocich piękności. – Najliczniej reprezentowane będą koty brytyjskie w różnych odmianach kolorystycznych, oglądać będzie można koty maine coon, rosyjskie niebieskie, syberyjskie, norweskie leśne, selkirk rexy, koty tajskie czy bezwłose sfinksy petersburskie – czytamy na stronie Polskiego Związku Felinologicznego, organizatora Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend – 16 i 17 kwietnia. W sobotę zwiedzający wybiorą „Kota Publiczności”, czyli takiego, który ich zdaniem jest najpiękniejszy. Zwycięski czworonóg otrzyma puchar. Kolejną atrakcją dla publiki będą dodatkowe konkursy. Zarówno w sobotę jak i niedzielę, około godziny 14.30 sędziowie będą wybierać najpiękniejszego kociaka, kastrata i kota dorosłego. Warto dodać, że kocie piękności będą oceniane przez sędziów felinologicznych z Polski i Włoch.

– Na wystawie każdy z sędziów wybierze spośród ocenianych przez siebie kotów jednego przedstawiciela danej kategorii, nominując go do konkursu Best In Show. Konkurs Best In Show odbędzie się w granicach godz. 16.30 – czytamy dalej na stronie organizatora.

Bilety to kupienia przed wejściem na wystawę. Normalny – 15 zł, ulgowy – 8 zł, dzieci do lat 3 – bezpłatnie.

Start: 16 i 17 kwietnia, godz. 10.00-17.00.
Miejsce: Hala Sportowa Znicz, ul. Bohaterów Warszawy 4, Pruszków.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe