Michałowice z Dniem Bezpieczeństwa

Michałowice

Bezpieczeństwo to rzecz bezcenna. Dlatego już 4 września na terenie gminy Michałowice odbędzie się Dzień Bezpieczeństwa. Akcja jest zorganizowana w ramach kampanii „5 minut wartość życia”. 5 września wydarzenie przeniesie się do Podkowy Leśnej.

Wydarzenie zaplanowano na 4 września, w godz. 10.00-15.00, w Urzędzie Gminy Michałowice – w sali multimedialnej oraz na parkingu przed urzędem.

Akcja ta ma na celu propagowanie wiedzy i popularyzację zagadnień z zakresu pierwszej pomocy i ruchu drogowego. W ramach wydarzenia przewidziano prelekcje i stanowiska tematyczne. Szczegółowo omawiane tam będą: resuscytacja, urazy, prawidłowa pozycja za kierownicą i ewakuacja z samochodu, podejście do poszkodowanego i pozycja bezpieczna, zakrztuszenia i zadławienia. Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatora zderzenia drogowego oraz alkogogli.

Zaplanowane są także pokaz akcji ratunkowej z udziałem straży pożarnej, przy użyciu ciężkiego sprzętu. Także dzięki uprzejmości strażaków oraz policji będzie można zapoznać się z ich pracą, codziennymi narzędziami pracy i sprzętem, który wykorzystują podczas akcji. Dla najmłodszych organizator przewidział liczne gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

5 września Dzień Bezpieczeństwa odbędzie się w Podkowie Leśnej. W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w prelekcji w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Świerkowej 1 od godz. 10.00.  Na parkingu Park&Ride przy stacji WKD Podkowa Leśna Główna, także od godz. 10.00 będzie można zobaczyć pokazy Straży Pożarnej i Policji oraz wziąć udział w ćwiczeniach i symulacjach.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.