„Mazowsze” wyśpiewa kolędy

Otrębusy

Już dzisiaj mamy ostatnią możliwość posłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu „Mazowsza”. Najpiękniejsze pieśni świąteczne wybrzmią w kościele w Otrębusach.

Niektórzy już zdążyli zapomnieć o bożnarodzeniowym nastroju – wszak od świąt miął już ponad miesiąc. Jednak „Mazowsze” daje nam okazję, by jeszcze chwilę móc nacieszyć się atmosferą świąt.

Już dzisiaj o godz. 19.00 w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ul. Sadowej 14 w Otrębusach odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Na żywo będzie można wysłuchać pieśni, które pokolenia słuchały podczas transmisji radiowych i telewizyjnych.

Poza polskimi kolędami, zespół przygotował też najbardziej znane kolędy zagraniczne, z różnych zakątków świata. Koncert będzie też swoistym wehikułem czasu – Słowa Bóg się rodzi napisane zostały przez słynnego polskiego poetę i pamiętnikarza epoki oświecenia Franciszka Karpińskiego. Również i w tym przypadku w warstwie muzycznej wyraźnie słyszalne są rytmy najważniejszego z polskich tańców narodowych – poloneza – podkreśla przedstawiciel „Mazowsza”.

Dzisiejszy wieczór to dawka doskonałej, nastrojowej muzyki i pokaz majstersztyku „Mazowsza”. Zespół wystąpi pod przewodnictwem Dyrygenta Jacka Bonieckiego oraz Mirosława Ziomka, który przygotował chór.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.