„Mazowsze Patriotycznie”, czyli koncert w kościele na Żbikowie

Pruszków

Już w najbliższą niedzielę na błoniach Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie odbędzie się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Pojawią się soliści, chór i orkiestra.

W tym roku przypada stulecie odzyskania niepodległości i z tej okazji powiat pruszkowski postanowił zorganizować koncert. 5 sierpnia w pruszkowskim kościele przy ul. 3 Maja 124 wystąpi dobrze znany Zespół „Mazowsze”. W swoim oryginalnym wykonaniu zaprezentuje przegląd pieśni patriotycznych.

– Jestem przekonany, że ten koncert będzie niezwykłym widowiskiem i dostarczy nam wszystkim pięknych emocji. Trudno o lepszą propozycję artystyczną do świętowania tak ważnej rocznicy od Zespołu „Mazowsze”, nazywanego perłą w koronie Rzeczypospolitej – mówi Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego nazwa wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe i działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego „Mazowsze” uznawane jest za polski zespół narodowy.

Koncert odbędzie się 5 sierpnia o godz. 19.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.