Magiczny Botaniczny zaprasza!

Region

Tylko do 27 lutego można odwiedzać Ogród Botaniczny UW. W tym roku na wszystkich czeka tu wystawa ze świetlnymi konstrukcjami, które nawiązują do baśni, legend oraz najciekawszych roślin i zjawisk botanicznych. To szansa na poznanie tajemniczych, zimowych ścieżek Ogrodu, które do tej pory były niedostępne dla gości.

Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na rodzinne spędzenie popołudnia to może warto wybrać się na wycieczkę do stolicy. Warto odwiedzić Ogród Botaniczny UW. Choć roślinność zapadła w „zimowy sen” to uwierzcie atrakcji dla gości ogrodu nie brakuje!

W Ogrodzie Botanicznym UW zorganizowano bajeczną wystawę pełną migoczących świateł pod nazwą „Magiczny Botaniczny”. − Wieczorne aktywności organizowane w Ogrodzie Botanicznym UW od dawna wzbudzały ogromne zainteresowanie. Postanowiliśmy pójść tym tropem i posiłkując się doświadczeniem profesjonalistów zaproponować odkrywanie naszych kolekcji w niecodziennej, magicznej, nocnej scenerii. Jednocześnie bardzo nam zależało, żeby projekt „Magiczny Botaniczny” był nie tylko kolejnym rozświetlonym parkiem, ale w nowy sposób opowiadał o magicznym miejscu, jakim jest Ogród Botaniczny oraz o niezwykłej przyrodzie, którą można tu odkryć  − mówi prof. Marcin Zych, dyrektor Ogrodu Botanicznego UW.

Na zwiedzających czekają przygotowane specjalnie dla Ogrodu świetlne konstrukcje, nawiązujące do najciekawszych roślin w kolekcji Ogrodu, relacji przyrody z człowiekiem, ale także do baśni i legend związanych z przyrodą. Wśród uśpionych roślin można podziwiać świetlne rzeźby kwiatów, krzewów, ptaków i leśnych zwierząt. Warto obejrzeć nie tylko wiekowe sosny, wiewiórki czy kwietne dywany, ale też ukryte wśród drzew jelenie i wielkiego miłośnika miłorzębu – prehistorycznego mamuta.− Miłorząb to żywa skamieniałość w świecie przyrody. Schyłek okresu świetności miłorzębu, gatunku „pamiętającego” epokę dinozaurów, zbiegł się z wymieraniem wielkich ssaków, takich jak mamuty, które były prawdopodobnie ostatnimi zwierzętami mogącymi skutecznie rozsiewać nasiona tego drzewa. Wraz z ich odejściem, miłorząb stał się drzewem krytycznie zagrożonym – wyjaśnia Izabela Kuzyszyn z Pracowni edukacji Ogrodu Botanicznego UW.

„Magiczny Botaniczny” (Al. Ujazdowskie 4, 00-478 Warszawa) jest otwarty codziennie w godzinach 16.00 – 21.00. Bilety do nabycia tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.