Magda „Magic” Piskorczyk na scenie Letniego Grania

Milanówek

Trwa trzecia już edycja muzycznego cyklu Letnie Granie w Milanówku. W najbliższą niedzielę 7 sierpnia na scenie zobaczymy Magdę „Magic” Piskorczyk.

Magda „Magic” Piskorczyk to nie tylko wielokrotnie nagradzana wokalistka, której niski, dojrzały głos mocno zapada w pamięć. Artystka jest również multiinstrumentalistką – gra na gitarach akustycznej, elektrycznej i basowej oraz na instrumentach perkusyjnych. Magda „Magic” Piskorczyk wykonuje muzykę zakorzenioną w tradycji afrykańskiej i afro-amerykańskiej. Jan Chojnacki powiedział o jej twórczości – Magdy muzyka jest oryginalna, ale nie udziwniona, wierna korzeniom, a jednocześnie współczesna, bardzo oszczędna w formie i pełna emocji.

Magda „Magic” Piskorczyk aranżuje, komponuje i regularnie koncertuje ze swoim zespołem. była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie. Dotychczas wydała 6 płyt. Od 2011 roku regularnie prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu.

Artystka była trzykrotnie nominowana do Fryderyka. Jest dwukrotną półfinalistką najważniejszego konkursu bluesowego w świecie International Blues Challange w Memphis. Osiem razy została uznana za bluesową wokalistkę roku przez czytelników magazynu „Twój Blues”.

W Milanówku usłyszymy ją już 7 sierpnia o godz. 19.00 w Parku Zielony Dołek przy ul. Krótkiej 10 w Milanówku.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły