Letnie Granie w Milanówku: Michał Kowalonek

Milanówek

Przed nami czwarty i z koncertów w cyklu Letnie Granie w Milanówku. Tym razem koncert przeniesie nas w klimaty alternatywne. Na scenie pojawi się Michał Kowalonek.

Cykl koncertów Letnie Granie na trwałe zapisał się w kalendarzu kulturalnych imprez w naszym regionie. Dlatego muzycznych wieczorów nie może zabraknąć i w tym roku. W ramach cyklu Letnie Granie zaplanowano pięć koncertów. Najbliższy z nich już 26 sierpnia! Tym razem na scenie pojawi się Michał Kowalonek

Michał Kowalonek to kompozytor, autor tekstów, producent  i wokalista w zespołów Myslovitz, Snowman i Lumikulu. Tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Koncertował między innymi w Nowym Jorku, Memphis, Chicago, Londynie, Paryżu, Berlinie na jednej scenie z takimi artystami jak Ed Sheeran, Lenny Kravitz, Hozier, Karate, Archive, Franz Ferdinand czy Yann Tiersen. Michał zastąpił Artura Rojka w Myslovitz i wspólnie z zespołem współtworzył i wydał album „1577”. Po zakończeniu współpracy z Myslovitz, równolegle z nagrywaniem utworów z macierzystym zespołem Snowman, wydał swój solowy album „O miłości w czasach Powstania” w 2019 roku.

Artysta skomponował muzykę do filmu „Heart Therapy” w reżyserii Anny Zoll, zwycięzcy konkursu Nespresso Talent! podczas Cannes Film Festival 2018. Jest również kompozytorem muzyki do filmu dokumentalnego „Żelazny człowiek, dandys i diabeł rogaty” reżyserii Aleksandra Przybylskiego. Utwór „Nocne Całowanie” w jego wykonaniu, pochodzący ze składanki Klubowy Paprykarz i Oranżada przygotowanej przez Filharmonię w Szczecinie, przez wiele tygodni nie schodził z pierwszego miejsca listy przebojów Antyradia i innych rozgłośni radiowych.

Michał Kowalonek był członkiem Męskie Granie Orkiestra 2017, a jego wykonanie utworu “Śmierć w Bikini” było jednym z singli promujących projekt Męskie Granie. Płyta Męskie Granie Orkiestra osiągnęła statut Platyny. Aktualnie pracuje nad kolejnym solowym album oraz jest w trasie koncertowej pod hasłem Michał Kowalonek – SuperSam oraz pracuje nad wspólnym albumem z czołowym kompozytorem muzyki filmowej w kraju Miro Kępińskim.

Start: 26 sierpnia, godz. 20.00
Miejsce: Milanówek, Park Zielony Dołek, ul. Krótka 10.
Wstęp wolny

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.