Letnie Granie w Milanówku

Milanówek

Wakacje za pasem, więc coraz więcej będzie imprez plenerowych. Milanowskie Centrum Kultury zaprasza na trzecią już edycję Letniego Grania.

Letnie Granie to wakacyjne koncerty. Szykuje się nie lada gratka dla miłośników muzyki. Cztery koncerty odbędą się w niedziele lipca i sierpnia. Kogo usłyszymy na scenie?

2 lipca zagra Pablopavo i Ludziki, czyli jeden z wokalistów zespołu Vavamuffin – formacji grającej zadziorne reagge. Od 2009 r. jako solista wydał aż 7 płyt. Był nominowany do Fryderyka. Jest laureatem Paszportów „Polityki” w kategorii muzyka. Do „Paszportów” był nominowany również w kategorii literatura. Był nominowany też do literackiej Nagrody Nike.

Dwa tygodnie później, 17 lipca milanowska scena gościć będzie Mikromusic. Przedstawiciele nurtu avant pop lub art pop. To mieszanka inspiracji folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Nominowani do Fryderyków. Finaliści „Debiutów” w Opolu. Przez 18 lat wydali 7 krążków. Ich ostatnia płyta „Nic mi się nie chce” i wyprzedane niemal wszystkie miejsca na koncertach świadczą o tym, że jest to dość rozchwytywana ekipa.

Pierwszy sierpniowy koncert odbędzie się 7 sierpnia. Swoim wokalem czas umili nam Magda Magic Piskorczyk. Ewenement w muzycznym świecie – wokalistka, muultiinstrumentalistka. Trzy razy nominowana do Fryderyka. Dwa razy doszła do półfinału najważniejszego konkursu bluesowego – International Blues Challenge. Okrzyknięto ją także bluesową wokalistkę roku

Występy zwieńczy występ formacji Kathia. Już 21 sierpnia na scenę zawita młodzieńczy wigor. 19-latka zaprosi nas do swojego świata mimo młodego wieku, jej brzmienia okazują się niezwykle dojrzałe. Jej EP-ki zdobyły wiele nagród. Teraz w planach ma pełnowymiarową płytę ma się ukazać jeszcze w tym roku.
Imprezy odbędą się w Parku Zielony Dołek, przy ul. Krótkiej 10. Wstęp wolny! Koncerty wspierają: Centrum Rehabilitacji Sorno, Disan, Piekarnia cukiernia Witaszczyk.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.