„Letnie Granie” startuje w Piastowie

Piastów

Rusza nowy cykl imprez muzycznych „Piastowskie Letnie Granie”. Inauguracyjny koncert odbędzie się 30 czerwca o godzinie 19:00 w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie. Na scenie pojawi się John Porter. Wstęp na wszystkie wydarzenia cyklu jest darmowy.

John Porter, urodzony w 1950 roku w Walii, od 1976 roku mieszka i tworzy w Polsce. Jego muzyczna droga zaczęła się od współpracy z Korą i Markiem Jackowskim w trio „Mannam – Elektryczny Prysznic”. W 1979 roku Porter założył swoją własną formację, Porter Band, i wydał debiutancki album „Helicopters”, który zdobył tytuł płyty roku w kategorii rock.

Porter wydał wiele solowych albumów, w tym pierwszy polski album unplugged „Magic Moments” w 1983 roku. Jego współpraca z Anitą Lipnicką zaowocowała przebojem „For You” oraz platynową płytą „Nieprzyzwoite piosenki”. Album zdobył prestiżową nagrodę Fryderyka za „Najlepszy album”. Kolejne wspólne płyty, takie jak „Inside Story” i „Goodbye”, również cieszyły się dużą popularnością.

W 2011 roku Porter wydał solowy album „Back in Town”, a w 2014 roku pojawił się krążek „Honey Trap”. W 2017 roku, we współpracy z Adamem Darskim – Nergalem, nagrał album „Songs of Love and Death” jako duet Me and That Man. W 2019 roku wydał album „Philosophia” z Wojtkiem Mazolewskim, a w 2023 roku „On the Wrong Planet” z Agatą Karczewską.

Podczas koncertu w Piastowie John Porter zaprezentuje utwory z całej swojej kariery, w tym piosenki z albumu „Helicopters”, duetu z Anitą Lipnicką oraz projektów z Wojtkiem Mazolewskim i Adamem Nergalem. Premierowo również utwory dotąd niepublikowane.

Zapraszamy na letnią scenę w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie 30 czerwca o godzinie 19:00. Wstęp jest darmowy, więc nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “„Letnie Granie” startuje w Piastowie”

  1. Olek pisze:

    jak nagrywał z Nergalem niech wyp … la

    • dlaczego? pisze:

      co masz do Nergala? Nie lubisz parodii, prawdy, szczerości, ciężkiego metalu, Gdyni, kochasz małe dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły