Leonid Teliga i Grodzisk Mazowiecki – spotkanie

Grodzisk Maz.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grodziski Klub Żeglarski „Czysty Wiatr” oraz Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie, „Leonid Teliga i jego miasto – Grodzisk Mazowiecki”.

W 55. rocznicę zakończenia rejsu Leonida Teligi, Grodzisk Mazowiecki zaprasza na wyjątkowe spotkanie poświęcone temu niezwykłemu żeglarzowi. Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej Mediateki w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 3 Maja 57. Wstęp na spotkanie jest darmowy.

Gośćmi wieczoru będą Wiesława Śleszyńska oraz Andrzej Jaźwiński. Śleszyńska, autorka książki „Oczy pełne morza. Leonid Teliga i jego miasto – Grodzisk Mazowiecki”, jest nauczycielką języka polskiego, związaną z lokalnymi szkołami noszącymi imię Teligi od 1955 roku. Jej praca zawodowa i literacka jest hołdem dla determinacji Teligi, którą uważa za kluczową w realizacji marzeń. Dzięki swojej książce spełniła jedno z nich, oddając cześć wielkiemu żeglarzowi.

Andrzej Jaźwiński, autor „Smaku jachtingu”, to doświadczony kapitan i instruktor jachtowy, który przez lata pracował na luksusowych jachtach. Jego książka odkrywa tajniki elitarnego świata luksusowego jachtingu, dostępnego nie tylko dla najbogatszych, ale i dla pasjonatów, którzy gotowi są podążać za swoją żeglarską pasją.

Spotkanie poprowadzą Janusz Sobieraj i Mirosław Łyszkowski. Zapowiada się fascynująca rozmowa pełna morskich opowieści i wspomnień o Leonidzie Telidze.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.