„Lamb” na Pruszkowskich Spotkaniach Filmowych

Pruszków

Już 18 czerwca kolejna odsłona „Nakręceni na film! Pruszkowskie Spotkania Filmowe”. Tym razem na ekranie pojawi się film dokumentalny produkcji islandzko-polsko-szwedzkiej.

Następne spotkanie pruszkowskich koneserów kina będzie osnute wokół niezwykłej historii w islandzkim klimacie. „Lamb” jest debiutem reżyserskim Islandczyka – Valdimara Jóhannssona. Film rozgrywa się na odizolowanej farmie. Tam młode małżeństwo – Maria i Ingvar – opiekuje się stadem owiec. Pewnego dnia ich spokojne, surowe, pracowite życie zmienia się, kiedy na świat przychodzi niezwykła istota.

Wśród ryków owiec rodzi się pół-baran, pół-człowiek. Opiekunowie zabierają noworodka matce – owcy – w akompaniamencie jej zrozpaczonego i pełnego gniewu beczenia. Wkładają malucha do kołyski, nadają ludzkie imię i wychowują jak swoje. Napięcie w filmie wzmaga dodatkowo wizyta brata Ingvara – Petura – pogubionego muzyka, sceptycznie patrzącego na zastaną w domu brata, nietypową, rodzinną sielankę.

Co dalej? Tego dowiecie się podczas projekcji filmu. Odbędzie się on w Sali Audytoryjnej MOK „Kamyk” przy ul. Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Seans finansowany jest z budżetu Miasta Pruszkowa.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe