Kulturyści i sztangiści pojawią się w Pruszkowie

Pruszków

Będą to dwa dni sportowych emocji. 7 maja sympatycy kulturystyki będą mieli okazję pojawić się na XX Otwartych Mistrzostwach Pruszkowa w Kulturystyce, natomiast dzień później odbędą się XX Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Szykuje się nie lada gratka dla fanów dwóch dyscyplin sportowych – kulturystyki i wyciskania ciężarów. Pierwszy dzień zawodów będzie należał do kulturystów, którzy zaprezentują swoje doskonałe sylwetki. Natomiast drugiego dnia siłacze będą mogli sprawdzić się w wyciskaniu sztangi leżąc. Udział w imprezie będzie mógł wziąć każdy zawodnik, bez względu na przynależność klubową czy stowarzyszenie.

Dla kulturystów przygotowano wiele kategorii, które ograniczają się do wagi, wzrostu i wieku. I tak zawodnicy będą mogli zmierzyć się w: kulturystyce klasycznej do 175 cm wzrostu, powyżej 175 cm wzrostu, junior do 23 lat, weteran plus 40 lat oraz w przedziałach wagowych 75, 85, 95 i od 95 wzwyż. Każdy z uczestników indywidualnie przygotuje się do występu na scenie. Obowiązkiem jest przygotowanie jednominutowego programu z dowolną muzyką. Weryfikacja i ważenie zawodników odbędzie się w godz. 9.00-10.45. Przewidziano również dyplomy, puchary i gratyfikacje pieniężne. Nagrodą główną jest 1 tys. zł za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Open. Wszystko to odbędzie się w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala 5.

Natomiast 8 maja do Pruszkowa zjadą się siłacze, aby leżąc wycisnąć sztangą jak największy ciężar. Według regulaminu zawodów, sztangiście nie będą mogli występować w tzw. koszulkach specjalistycznych, które mogłyby pomóc osiągnąć lepszy wynik. Natomiast dopuszczalne są opaski na nadgarstki i pasy na tułów. Ponadto obowiązkowym strojem zawodnika są buty sportowe, obcisłe i krótkie spodenki, oraz koszulka typu t-shirt. Zawodnicy będą mieli nie łatwy orzech do zgryzienia, bowiem w zawodach będą obowiązywały pewne zasady. Po pierwsze ocena boju na trzy komendy, czyli start, góra, odłożenie na stojak. W dodatku nie wolno będzie odrywać poślaków od ławki oraz stóp od podłogi.

Program zawodów jest następujący. Od godz. 7.00 do 9.45 ważenie zawodników – niepełnosprawni, kobiety, juniorzy, weterani, zaś od 11.00 do 12.00 potrwa ważenie w kategorii seniorów. Sam start zawodów zaplanowano na godz. 10.15. Wyciskanie sztangi leżąc odbędzie się w hali sportowej MOS przy ul. Gomulińskiego 4.

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w którychkolwiek z tych dwóch dyscyplin, a jeszcze się nie zapisali, to mają bardzo mało czasu. Zapisy na zawody potrwają tylko do 1 maja. Zgłoszenia należy kierować drogą elektroniczną na adres: norishurt@wp.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.