Kulturalne atrakcje czekają

Region

Wielkimi krokami zbliża się weekend. Sprawdzamy, na co warto wybrać się, aby złapać nieco oddechu i miło spędzić czas.

GRODZISK MAZOWIECKI
Alejkami starego cmentarza
Willa Radogoszcz zaprasza wszystkich na spacer historyczny „Alejkami starego cmentarza”. Spacer poprowadzi Łukasz Nowacki. Zbiórka przy bramie cmentarza parafialnego od ul. Radońskiej. Przewidywany czas spaceru: 1,5 h.
Start: 29 października, godz. 14.00
Miejsce: Cmentarz parafialny

Etnografia dla najmłodszych
Opowieść o Diwali, indyjskim świecie świateł i robienie papierowych wycinanek. To wszystko czeka na dzieci w wieku 3-7 lat w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Etnografia dla najmłodszych”.
Start: 29 października, godz. 16.00
Miejsce: Willa Radogoszcz

Derrick Mckenzie z JFE
Derrick Mckenzie jest czynnym perkusistą światowej sławy zespołu Jamiroquai. Jazz Funk Experience to nowo powstały zespół będący wynikiem współpracy między Derrickiem a polskimi muzykami. Jeśli chcecie usłyszeć co powstało z tej współpracy, to wybierzcie się do grodziskiego Centrum Kultury.
Start: 30 października, godz. 20.00
Miejsce: Centrum Kultury 
w Grodzisku Mazowieckim

KOMORÓW
Spotkanie z Agnieszką Putkiewicz
Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie zaprasza na spotkanie z sinolożką, biblioterapeutką i poetką Agnieszką Putkiewicz, która opowie o Chinach i literackim jedwabnym szlaku. Putkiewicz w latach 1995-1999 mieszkała w Chinach i na Tajwanie.
Start: 28 października, godz. 18.00
Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie

MICHAŁOWICE
Donna Kamelia
W michałowickim urzędzie gminy będzie można obejrzeć monodram „Donna Kamelia” według opowiadania Stanisława Kowalewskiego. Na scenie wystąpi Jacek Zienkiewicz. Wstęp wolny – rezerwacja wejściówek (22) 350 91 40.
Start: 29 października, godz. 18.00
Miejsce: Urząd Gminy Michałowice

NADARZYN
Spotkanie z Tochmanem
Wybitny polski reporter, autor książek non-fiction Wojciech Tochman odwiedzi Nadarzyn. Spotkanie w NOK-u zostanie wzbogacone o projekcję filmu „Zima na Lampedusie”. Pokaz odbędzie się w ramach projektu „Watch Docs”.
Start: 3 listopada, godz. 19.00
Miejsce: Nadarzyński Ośrodek Kultury

„Ławeczka”
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana to rozpisana na dwa głosy liryczna komedia o samotności, rozpaczliwym poszukiwaniu miłości, o kobiecie po przejściach i mężczyźnie z przeszłością. Oboje chwytają się, jak ostatniej deski ratunku,tego drugiego. Oboje gotowi zaklinać, czarować, kłamać, poniżać i dręczyć – z nadzieją, że może tym razem uda się sklecić trwały związek.
Start: 4 listopada, godz. 19.00
Miejsce: Świetlica w Rozalinie

PRUSZKÓW
„Ambasador Pokoju”
To film pokazujący polską aktywność militarną w dziedzinie budowania pokoju na całym świecie. Bohaterem filmu jest Edward Leon Rowny – 99-letni generał armii amerykańskiej z  polskimi korzeniami.
Start: 28 października, godz. 18.00
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury

RASZYN
Z sąsiadami na ty
Centrum Kultury Raszyn zaprasza na II Przegląd Muzyczny Zespołów Seniorów. W trakcie imprezy zaprezentuje się 
aż 11 zespołów z okolicznych miejscowości. Sprawdźcie, jaką muzykę tworzą!
Start: 29 października, godz. 17.00
Miejsce: Centrum Kultury Raszyn

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.