Które planszówki są najpopularniejsze?

Grodzisk Maz.

Gry planszowe to doskonały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu z rodziną i znajomymi. Jeśli nie macie za dużo doświadczenia z grami tego typu najlepiej zacząć od najpopularniejszych. I przyjść na Festiwal Gier w Grodzisku Mazowieckim.

Zdecydowanym światowy faworytem jeśli chodzi o popularność jest Monopoly. Gra uczy m. in. logicznego myślenia i sztuki pertraktacji. Czasem też uczy trzymać nerwy na wodzy. Drugą spośród najbardziej znanych są Scrabble – gra wynaleziona w 1931 roku, Chińczyk również święci triumfy – od dziesięcioleci pozostaje bez zmian.

Podczas festiwalu będzie czekać wiele atrakcji. Będzie można nauczyć się grać w planszówki, wypożyczyć gry i zagrać „na miejscu”, ale też zobaczyć lub zagrać w gry RPG. W programie jest prezentacja gier figurkowych Marvel Protocol i Bolt Action, a także dyskusje i prezentacje tematyczne. W czasie festiwalu będzie można kupić także gry na stoiskach sklepów i wydawnictw gier planszowych.

W czasie festiwalu nie zabraknie turniejów gier takich jak Pocemon, Dice Throne, czy Wsiąść do pociągu. W zawody będzie można stanąć także w grach Talisman: Magia i Miecz, Magic the Gathering, Unmatched, czy Hero i Star Relams.

W sobotę, 22 października festiwal rozpocznie się o godz. 10.00 i skończy o 20.00, a w niedzielę rozpocznie o 9.00, a skończy o 16.00. Wstęp wolny. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.