Krzysztof Krawczyk wystąpi w Pruszkowie

Pruszków

Wielki artysta, którego zna każdy z nas wystąpi w Pruszkowie! W marcu w hali BGŻ BNP Paribas Arena pojawi się Krzysztof Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk to ikona polskiej muzyki. Artysta jest obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, dzięki czemu jest bardzo rozpoznawalny. Krawczyk wspólnie z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Krzemińskim w 1963 r. założyli zespół Trubadurów. Był to, obok Czerwonych Gitar, najpopularniejszy w Polsce zespół bigbitowy.

Kariera solowa Krzysztofa Krawczyka rozpoczęła się w 1973 r. W latach 70. wokalista z powodzeniem występował na festiwalach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, w NRD, Związku Radzieckim, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Austrii, Irlandii, Australii, na Alasce, Jamajce i Kubie. W 1975 piosenkarz nagrał m.in. „Parostatek” i „Rysunek na szkle”. Kolejne dekady były dla muzyka czasem rozwoju, nowych wydawnictw i wzrostu popularności.

W roku 2000 Krzysztof Krawczyk wystąpił przed papieżem na Placu Świętego Piotra. W tym samym roku muzyk zaczął współpracę z Goranem Bregoviciem. Owocem tej kooperacji jest płyta „Daj mi drugie życie”, z której pochodzi utwór „Mój Przyjacielu”.

O dorobku artysty można by pisać długo. Ale najlepiej wybrać się na koncert Krzysztofa Krawczyka. A okazja do tego będzie już niedługo. Artysta pojawi się w Pruszkowie już 8 marca w Hali BGŻ BNP Paribas Arena. Koncert zaplanowano na godz. 19.00. Bilety dostępne są tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe