Krzysztof Krawczyk wystąpi w Pruszkowie

Koncert

Wielki artysta, którego zna każdy z nas wystąpi w Pruszkowie! W maju w sali widowiskowej CKiS pojawi się Krzysztof Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk to ikona polskiej muzyki. Artysta jest obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, dzięki czemu jest bardzo rozpoznawalny. Krawczyk wspólnie z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Krzemińskim w 1963 r. założyli zespół Trubadurzy. Był to, obok Czerwonych Gitar, najpopularniejszy w Polsce zespół bigbitowy.

Kariera solowa Krzysztofa Krawczyka rozpoczęła się w 1973 r. W latach 70. wokalista z powodzeniem występował na festiwalach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, w NRD, Związku Radzieckim, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Austrii, Irlandii, Australii, na Alasce, Jamajce i Kubie. W 1975 piosenkarz nagrał m.in. „Parostatek” i „Rysunek na szkle”. Kolejne dekady były dla muzyka czasem rozwoju, nowych wydawnictw i wzrostu popularności.

W roku 2000 Krzysztof Krawczyk wystąpił przed papieżem na Placu Świętego Piotra. W tym samym roku muzyk zaczął współpracę z Goranem Bregoviciem. Owocem tej kooperacji jest płyta „Daj mi drugie życie”, z której pochodzi utwór „Mój Przyjacielu”.

O dorobku artysty można by pisać długo. Ale najlepiej wybrać się na koncert Krzysztofa Krawczyka. A okazja do tego będzie już niedługo. Artysta pojawi się w Pruszkowie już 10 maja w Centrum Kultury i Sportu. Koncert zaplanowano na godz. 17.00. Bilety można nabyć tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Krzysztof Krawczyk wystąpi w Pruszkowie”

 1. Sochaczew City pisze:

  Ja czekam na wystep Bono i U2 !!!

 2. Radek pisze:

  Tylko ciekawe czy pokona Koronawirusa ?

 3. menago pisze:

  „Krawiec” 100 % koncertu „śpiewa” z pełnego playbacku… – nie warto tracić kasy na bilet

 4. Iwcia pisze:

  na posklejanego nie idę mało sexsowny.

 5. Krzys pisze:

  Koncert bedzie odwołany.

 6. Diler pisze:

  Żeby tylko nie wciągnął całego Pruszkowa nosem XD

 7. ja pisze:

  To kiedy ten występ?

 8. Haha pisze:

  Chyba raczej nie wystąpi…. tak jak ostatnio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe