Królewski Ogród Światła zaprasza

Region

Jeśli nie chcecie kolejnego dnia świąt spędzać przed telewizorem to wybierzcie się do Wilanowa by podziwiać Królewski Ogród Światła.

Pałac w Wilanowie już od wielu lat jest ważnym punktem na zimowe spacery. Malownicze ogrody, które w ciepłe miesiące przyciągają piękną roślinnością w zimie minią się tysiącami kolorowych światełek.

– Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Do pałacu prowadzi ich 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Na dziedzińcu wita ich strzeżona przez orły rozświetlona pergola, a w ogrodzie północnym mogą spacerować aleją obsadzoną pnączami oraz zobaczyć XVII-wieczną altanę. Mimo jesienno-zimowej aury światłem rozkwitają też drzewka pomarańczowe, a tuż obok nich można zrobić sobie zdjęcie w świetlistej ramie z pałacem w tle. Stąd też mają najlepszy widok na tegoroczną niespodziankę: Muzyczny Ogród Marzeń zlokalizowany na tarasie dolnym! Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to dzieje się w rytm znanych motywów muzyki klasycznej – zachęcają organizatorzy Królewskiego Ogrodu Światła.

Ta piękna świetlna wystawa idealnie nadaje się na wieczorny spacer z rodziną. Tysiące kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty zapierają dech w piersiach i dużym i małym.

Wstęp do królewskiego ogrodu światła jest płatny. W dni świąteczne oraz weekendy (od piątku do niedzieli) bilety kosztują: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy. W pozostałe dni bilety są o połowę tańsze.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.