Koty opanowały Pruszków

Pruszków

W miniony weekend w Pruszkowie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Zjechali się goście i wystawcy z całej Polski, a nawet z zagranicy. Nie zabrakło również nas! Sprawdźcie co działo się podczas imprezy.

Na dwa dni Pruszkowem zawładnęły kocie piękności. Dla zwiedzających wystawa dostępna była od godz. 10.00 do 17.00. W tym czasie można było podziwiać liczne odmiany kotów brytyjskich, rasy maine coon, rosyjskie niebieskie, syberyjskie, persy, koty tajskie, bezwłose sfinksy petersburskie a nawet norweskie leśne. „Mruczków” było naprawdę dużo, a impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem miłośników kotów.

W sobotę zwiedzający mieli okazję wybrać „Kota Publiczności”, który ich zdaniem był najpiękniejszy i robił największe wrażenie. W każdy z dwóch dni trwania wydarzenia odbywały się dodatkowe konkursy tzw. WCF Ringi. Podczas nich sędziowie wybierali najcudowniejszego kociaka, kastrata i kota dorosłego. Ponadto na wystawie każdy z sędziów wybrał spośród ocenianych przez siebie kotów, jednego przedstawiciela, aby nominować go do konkursu „Best In Show”. Warto dodać, że na imprezie pojawili się sędziowie z Włoch, Litwy, Niemiec, Białorusi i Rumunii.

To nie wszystko. Wystawie towarzyszyły targi zoologiczne, na których można było sprawić prezent swojemu pupilowi. Sprzedawcy dysponowali najróżniejszymi zabawkami, wyszukanymi karmami, czy domkami, leżankami i kocykami. Krótko mówiąc było w czym wybierać!

Naszym zdaniem wszystkie kociaki wzbudzały zainteresowanie, były piękne i interesujące. Każdy czworonóg prezentował swój odrębny charakter. Niektóre z nich lubiły być w kręgu zainteresowania, drugie wolały w spokoju siedzieć czy też leżeć w klatce, a inne były tak nieprzejęte wydarzeniem, że zasypiały nawet… w kuwetach (patrz galerię). Zdecydowanie największą furorę robiły malutkie kociaki prezentowane na jednym ze stoisk. Hodowcy pozwalali dzieciom nawet na zabawę z „futrzakami”.

Jak widać Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych to event nie tylko dla hodowców i osób mocno zainteresowanych kotami. To także świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie weekednu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.