Kongres na temat bezpieczeństwa wśród młodych

Pruszków

4 grudnia w Pruszkowie odbędzie się Mazowiecki Kongres Młodych „Włącz bezpiecznik”. To wydarzenie jest okazją dla młodych ludzi do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w internecie, w czasie imprezy, w codziennych sytuacjach społecznych, na drodze itd.

Świat gwałtownie się zmienia i rozwija. Sprawia to, że zagrożenia i wyzwania, przed którymi stoją młodzi ludzie są diametralnie inne niż kilka lub kilkanaście lat temu. Współczesne społeczeństwo korzysta z nowych technologii, mediów społecznościowych, a co za tym idzie dotyczą ich zagrożenia z internetu. Korzyści również, ale trzeba umieć poruszać się w nowoczesnym świecie.

Cel kongresu to rozwijanie wiedzy wśród młodzieży. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach, pokazach, grach, będą mogli skorzystać z symulatora dachowania, alkogogli czy też narkogogli.

Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 panelem z udziałem ekspertów. Tematyka to „Samoocena – jej znaczenie i proces budowania”. Następnie odbędą się równoległe sesje tematyczne dla osób 16-19 lat oraz ich pedagogów:

➡ Pierwsza pomoc przedmedyczna
➡ Warsztat antydyskryminacyjny
➡ HIV/AIDS – czy mnie to dotyczy?
➡ Ja w grupie
➡ Zamiast kłótni – sztuka argumentacji
➡ Bezpieczna/y w mieście. Warsztat z elementami samoobrony
➡ Presja, trudne emocje a środki psychoaktywne
➡ Media społecznościowe kontra poczucie własnej wartości

Wydarzenie odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie.

Kartę zgłoszeniową i wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie tutaj.

Wydarzenie na Facebooku: Mazowiecki Kongres Młodych „Włącz bezpiecznik”.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.