Koncerty noworoczne w regionie

Uncategorized

Noworoczne koncerty to już tradycja w naszym regionie. Oferta wydarzeń jest niezwykle szeroka i zapewne każdy znajdzie oś dla siebie. Orkiestry, operetki, pokazy baletowe – jest w czym wybierać.

Pruszków na koncert noworoczny zaprasza już 1 stycznia o godz. 19.30. W Kościele św. Kazimierza zagra Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa, która d Pruszkowa przyjedzie w 44 osobowym składzie. W programie koncertu znalazła się m.in. muzyka z  filmów „Piraci z Karaibów” i „Ekspres polarny”, suita polskiej muzyki filmowej i wiele innych. Dodatkową atrakcją będzie występ mistrza świata w grze na pile. 

W Raszynie koncert również odbędzie się 1 stycznia. Na scenie Centrum Kultury o godz. 16.00 pojawią się muzycy z Orkiestry Kameralnej „Sonoris”. – Usłyszymy najpiękniejsze arie i przeboje orkiestrowe ze światowej literatury muzycznej, które wypełniały salony dawnej Europy. W tę fascynującą podróż w czasie zaproszą Państwa artyści wiodących scen operowych i operetkowych w Polsce – zachęcają organizatorzy. Bilety w cenie 20-50 zł będą dostępne 27 i 28 grudnia.

Koncert noworoczny przygotowuje również Ożarów Mazowiecki. 7 stycznia o godz. 18.30 w Hotelu Mazurkas odbędzie się koncert „Maestro Adam Sztaba”. Wspólnie z dyrygentem wystąpią: Jennifer Batten, Troy Anderso, Big Band oraz Orkiestra Chmielnicka. Bilety no to wydarzenie dostępne są w cenie 50 zł.

W Piastowie również nie zabraknie koncertu. – Zapraszamy na koncert noworoczny inaugurujący obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości – zachęcają organizatorzy. W koncercie zatytułowanym „Wielka sława to żart…” usłyszymy trzech tenorów: Krzysztofa Marciniaka, Leszka Świdzińskiego, Emila Ławeckiego oraz sopranistkę Grażynę Mądroch. Koncert odbędzie się 7 stycznia o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Grodzisk tradycyjnie już Nowy rok wita Koncertem Wiedeńskim w wykonaniu artystów z Narodowego Teatru Opery i Baletu w Odessie. Koncert będzie podróżą w świat operetki, musicalu i filmu. – Podczas Noworocznej Gali Koncertowej zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów, łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny – dodają organizatorzy. Koncert Wiedeński w Grodzisku będzie można obejrzeć już 13 stycznia o godz. 16.00 i 20.00. Bilety do nabycia w cenie 100 zł.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.