Koncerty noworoczne – dwa już były, trzy czekają w kolejce

Region

W Pruszkowie i Raszynie koncerty noworoczne już za nami. Jednak są jeszcze w bliskiej okolicy trzy gminy, w których odbędą się równie ciekawe wydarzenia muzyczne. Szczegóły w tekście poniżej.

Mieszkańcy Pruszkowa na koncert noworoczny wybrali się 1 stycznia. Odbył się on w kościele pw. św. Kazimierza. Rozbrzmiała muzyka w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, która przybyła w 44 osobowym składzie. To jeden z najstarszych zespołów, bowiem powstał w 1881 r.

Utwory jakie można było usłyszeć to m.in.: „Christmas Festival” Andersona, muzyka z filmu „Expres Polarny”, „Lagunen Walzer” Straussa, „Walc nr 2” Szostakowicza, temat przewodni filmu „Noce i Dnie” Kazaneckiego, wiązanka polskiej muzyki filmowej, muzyka z filmu „Piraci z Karaibów”, fragmenty musicalu „The Lord of the Dance”, „Pomp and Circumstance – Marsz nr 1” Elgara,„Classical gas” Masona Williamsa z gitarą solową na czele.

Orkiestra bisowała aż trzy razy!

Również w Raszynie koncert noworoczny odbył się 1 stycznia. Punktualnie o godz. 16.00 w Centrum Kultury pojawili się muzycy z Orkiestry Kameralnej „Sonoris”. Przybyli goście usłyszeli arie i przeboje orkiestrowe ze światowej literatury muzycznej. Krótko mówiąc, najpiękniejsze utwory muzyczne, które wypełniały niegdyś salony Europy. Artyści z wiodących scen operowych i operetkowych w Polsce zabrali mieszkańców Raszyna w niesamowitą podróż w czasie.

Ale to nie koniec wrażeń. Jeśli nie wybraliście się na jeden z dwóch wyżej opisanych koncertów to nic straconego. Podobne wydarzenia odbędą się jeszcze w Ożarowie Mazowieckim, Piastowie i Grodzisku Mazowieckim.

7 stycznia o godz. 18.30 w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się koncert „Maestro Adam Sztaba”. Wspólnie z dyrygentem wystąpią: Jennifer Batten, Troy Anderso, Big Band oraz Orkiestra Chmielnicka. Bilety no to wydarzenie dostępne są w cenie 50 zł.

W Piastowie usłyszymy trzech tenorów: Krzysztofa Marciniaka, Leszka Świdzińskiego, Emila Ławeckiego oraz sopranistkę Grażynę Mądroch. Koncert odbędzie się 7 stycznia o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Grodzisk tradycyjnie nowy rok wita „Koncertem Wiedeńskim” w wykonaniu artystów z Narodowego Teatru Opery i Baletu w Odessie. Podczas koncertu zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów, łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny. Na to wydarzenie będzie można wybrać się 13 stycznia o godz. 16.00 i 20.00. Bilety do nabycia w cenie 100 zł.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11397

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9015

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8519

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7292

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16