Koncerty gwiazd, biegi, pikniki. Wiele atrakcji na majówkę

Region

Długi weekend majowy obfituje w naszym regionie w ciekawe wydarzenia. Nie zabraknie imprez pod chmurką, uroczystości rocznicowych, biegów ulicznych. Podpowiadamy co, gdzie i kiedy.

Cykl imprez plenerowych w Pruszkowie rozpocznie się od „Kalejdoskopu Gwiazd”, czyli koncertów gwiazd disco polo na specjalnie przygotowanym odgrodzonym placu przy ul. Groblowej 6. Dźwięki tej muzyki będą towarzyszyć jej miłośnikom przez kilka kolejnych dni. 1 maja przy Groblowej pojawią się: Andre, Etna i Markus P. Kolejny dzień majówki upłynie w rytmach muzyki Max Dance. Widzowie na scenie będą mogli podziwiać Jagodę oaz zespół Bayera. 3 maja główną gwiazdą „Kalejdoskopu” będzie zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele. Wstęp na imprezę jest biletowany. Wejściówki w cenie 30 zł.

W Grodzisku majówka upłynie pod znakiem atrakcji na Stawach Walczewskiego. Od dziś można już korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego: kajaków, rowerów i łódek. Do dyspozycji miekszańców są też boiska do gry w siatkówkę. – Za dwuosobowy kajak zapłacimy 8 zł za godzinę, pięcioosobową łódź wiosłową 10 zł, rowerek wodny również pięcioosobowy 10 zł oraz żaglówka 20 zł. Czyli nie są to ceny „od osoby” tylko za dany sprzęt. Ze sprzętu będzie mógł skorzystać każdy, wyjątek tutaj stanowią żaglówki, które będą mogły wypożyczyć tylko osoby posiadające tzw. patent – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

2 maja w Pruszkowie uroczystości związane z Dniem Flagi. Rozpoczną się o godzinie 15.00 uroczystym wciągnięciem flagi narodowej na maszt siedziby Starostwa Powiatowego. o części oficjalnej, o godzinie 16.00 wystartuje Powiatowy Bieg Flagi 2017. Zawodnicy ruszą spod Młodzieżowego Domu Kultury w Parku Kościuszki i będą mieli do pokonania 2004 metry. Długość trasy stanowi nawiązanie do roku 2004, w którym wprowadzono Dzień Flagi jako polskie święto.

W środę 3 maja Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza na Rodzinny Piknik Historyczny. Początek o godz. 12.00 recitalem chopinowskim w wykonaniu Łukasza Krupińskiego. Potem przywitanie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i obrady Sejmu Wielkiego (inscenizacja z udziałem dzieci). W klimat minionych lat przeniesie nas Zespół Tańca Dawnego „Pawanilia”, wysłuchamy opowieści o ubiorach z II połowy XVII wieku. O 14.00 Król przyjmie nas na audiencji, a godzinę później nastąpi podpisanie Konstytucji 3-go Maja (inscenizacja z udziałem dzieci). Króla pożegnamy o godz. 17. Przed podróżą posili się on, wraz z uczestnikami pikniku, potrawami z epoki. Po za tym ciekawe warsztaty, wystawy. Warto więc wziąć ze soba koszyk oraz koc i udać się 3 maja w godz. 12-17.30 na pl. Jana Pawła II w Pruszkowie.

Tego samego dnia uroczystości w Grodzisku. Od godz. 11.00 część oficjalna z udziałem pocztów sztandarowych i władz samorządowych (ul. 11 listopada), godzinę później msza w kościele św. Anny, a po niej zbiórka pod pomnikiem Wolności. O 14.15 seans filmowy z muzyką na żywo w sali widowiskowej Centrum Kultury. Od 16.00 na targowisku miejskim zabawa taneczna z zespołm Marka Musińskiego.

W Brwinowie poza uroczystościami rocznicowymi także majówka w dworku Zagroda. 3 maja oficjalne uroczystości rozpoczną się mszą w intencji Ojczyzny, która będzie odprawiona w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie o godz. 10.30. Po niej uczestnicy udadzą się pod Pomnik Niepodległości, gdzie  delegacje złożą kwiaty. O godz. 17.00 w dworku Zagroda (ul. Grodziska 57 w Brwinowie) odbędzie się koncert „Śpiewam mojej Ojczyźnie”.  Będzie można wysłuchać pieśni i utworów instrumentalnych, które są manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej. W programie koncertu m.in. „Warszawianka”, „Pieśń Legionów”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Pierwsza brygada” oraz poezja okolicznościowa.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.