Koncertowo w Młochowie

Koncert

Już po raz kolejny mieszkańcy Młochowa będą mieli możliwość spędzenia letniego wieczoru w towarzystwie nastrojowej muzyki i piękna krajobrazu. Tym razem wysłuchają koncertu „Raduj się Matko, Polsko”.

W ramach cyklu „Zaparkuj w Młochowie” słuchacze mogą  posłuchać różnych gatunków muzyki. Najbliższy koncert odbędzie się w ramach XV edycji   Festiwalu Mazowsze w Koronie w Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Warszawski Chór Międzyuczelniany, któremu obecnie dyryguje Borys Somerschaf, działa przy Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie od 1964 roku. Śpiewają w nim studenci i absolwenci wszystkich wyższych uczelni stolicy. Pierwszym dyrygentem i założycielem chóru był ks. Zbigniew Piasecki. 

Podczas koncertu w Młochowie chór zaprezentuje średniowieczne polskie pieśni – Bogurodzica  i Gaude Mater Polonia oraz pieśni sakralne i świeckie wybitnych kompozytorów polskich  dawnych i współczesnych. Ponadto w zabytkowym Parku Młochowskim zabrzmi poezja śpiewana, pojawią się utwory m.in.  Jana Kochanowskiego, Ignacego Krasickiego, Krzysztofa K. Baczyńskiego.  Słowo o muzyce wygłosi Igor Pogorzelski. Bogaty repertuar zespołu zapewni niezwykłą podróż w czasie i dostarczy dawkę niezapomnianych przeżyć.

Koncert odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia o godz. 16.00 na terenie Zespołu Parkowo Pałacowego w Młochowie przy ul. Platanowej. Wstęp bezpłatny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.