Koncert Nowotnik, Steczkowski, Vitraniuk & Tetua Project w Raszynie

Raszyn

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na wyjątkowy koncert, podczas którego publiczność usłyszy utwory muzyczne z różnych regionów i kultur.

Nowotnik, Steczkowski, Vitraniuk & Tetua Project to międzynarodowy zespół artystów. Łączą oni tradycję, nowoczesność, wielowątkowość kulturową i historyczną. Podczas ich koncertu można usłyszeć instrumenty związane z Bursztynowym Szlakiem, Skandynawią, Bliskim i Dalekim Wschodem. – Muzyczne adaptacje Piotra i Pawła opierają się na dźwiękowym kolażu współczesności, muzyki klasycznej i eksperymentalnej, tworząc tło dla motywów i form ludowych oraz folklorystycznych, z zachowaniem ich tożsamości i kulturowej unikatowości – informują organizatorzy koncertu.

Podczas ich występu publiczność wysłucha różnorodnych kompozycji – energiczne utwory taneczne, pieśni sakralne czy melodie inspirowane Skandynawią, liryką mongolską, łemkowską. Pojawią się także aranżacje z Lubelszczyzny, Rzeszowszczyzny, Mazur, Wielkopolski i Mazowsza. Pojawi się także muzyka inspirowana utworami zaporoskim, odeskimi, a także XVIII-wiecznymi pieśniami wędrownych lirników z całej Polski.

Na scenie wystąpią:
Yuliia Vitraniuk – wokal; pochodząca z Kijowa ukraińska wokalistka, znana między innymi z finału programu telewizyjnego „The Voice of Ukraine”.
Piotr Matusik – instr. klawiszowe; pianista i kompozytor, współpracował z wieloma światowymi gwiazdami jazzu, udowadniając swoją niezwykłą wrażliwość muzyczną i fenomenalną technikę.
Grzegorz Daron – perkusja; perkusista i jeden z najbardziej wszechstronnych kompozytorów na polskiej scenie muzycznej, współtworzył dziesiątki filmowych, telewizyjnych, radiowych i teatralnych projektów oraz koncertów.
Tomasz Pacanowski – gitara; muzyk sesyjny, gitarzysta. Tomasz gry uczył się od Jarka Śmietany, Piotra Lemańskiego oraz w Warszawskiej Szkole Jazzu pod okiem Brandona Furmana.
Paweł Steczkowski – kontrabas, lira korbowa; basista i multiinstrumentalista znany z twórczości w wielu stylach i gatunkach muzycznych jako muzyk sesyjny, aranżer, kompozytor i działacz kulturalny
Piotr Nowotnik – instr., dęte, lira korbowa; tworzy muzykę i dźwięk dla teatru, filmu, sztuk wizualnych oraz komponuje współczesną muzykę koncertową, jego prace dyplomowe na temat zastosowania liry korbowej w muzyce współczesnej są jednymi z pierwszych na świecie.

Najbliższy koncert artystów odbędzie się już 7 lipca o godz. 18.00 w Centrum Kultury Raszyn (al. Krakowska 29A). Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.