Koncert kolęd i pastorałek w Pruszkowie

Pruszków

Starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego Rafał Sieradzki zapraszają mieszkańców na wyjątkowy koncert. Już 6 stycznia o godz. 19.00 w kościele św. Józefa w Pruszkowie będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez kolęd w wykonaniu zespołu „Mazowsze”. Całe pokolenia Polaków przywykły, że w tym najpiękniejszym czasie w roku rozbrzmiewają one z głośników radiowych i telewizyjnych. Ale chyba najpiękniej i najpełniej brzmią na żywo, podczas koncertów kolęd i pastorałek, których co roku zespół gra bardzo dużo. Obok najpiękniejszych polskich kolęd pojawiają się również najbardziej znane kolędy zagraniczne, z różnych zakątków świata. Koncert kolęd i pastorałek to poniekąd również lekcja historii. Nie można bowiem zapominać o tym, że najbardziej znane polskie kolędy ściśle splatają się z historią kraju.

Mieszkańcy powiatu pruszkowskiego już niebawem będą mieli okazję do wysłuchania najpiękniejszych kolęd i pastorałek właśnie w wykonaniu legendarnego „Mazowsza”. Wszystko za sprawa wyjątkowego koncertu na, który zapraszają starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego Rafał Sieradzki.

„Bóg się rodzi”, „W żłobie leży”, „Lulajże Jezuniu” – to tylko niektóre z koled jakie usłyszymy podczas koncertu. Piękne aranżacje i kunsztowne wykonanie na pewno sprawią, że koncert „Mazowsza” będzie niesamowitym przeżyciem i zatrzyma z nami jeszcze przez chwilę magię świąt Bożego Narodzenia.

Start: 6 stycznia, godz. 19.00
Miejsce: Pruszków, kościół św Józefa, Helenowska 3
Wstęp wolny

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.