Koncert Chóru Filharmonii Narodowej

Komorów

Artyści najwyższych lotów zawitają do Komorowa. W niedzielę 15 stycznia o 19.00 w kościele pw. Narodzenia NMP odbędzie się koncert kolęd Chóru Filharmonii Narodowej.

Dla miłośników muzyki poważnej będzie to niezwykłe przeżycie. Chór Filharmonii Narodowej działalność artystyczną rozpoczął w 1953 roku. Przez lata stworzył ponad 400 dzieł oratoryjnych i utworów a cappella różnych epok. Nie da się ukryć, że Chór Filharmonii Narodowej stanowi wspaniałą reklamę naszego kraju. Przez lata odwiedzał kolejne kraje uwrażliwiając słuchaczy i dostarczając im niezapomnianych muzycznych wrażeń. Chór koncertował w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Islandii, Izraelu, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Turcji, na Litwie, Łotwie, we Francji i Włoszech. Zespołem dyrygowali mistrzowie batuty i kompozytorzy m.in. Krzysztof Penderecki, Jacek Kasprzyk, Wolfgang Renner czy Kurt Masur.

Chór Filharmonii Narodowej to klasa sama w sobie, a efekt pracy artystów jest niezwykle wartościowy i uwrażliwiający. Koncert jest niezapomnianym doświadczeniem dla słuchaczy. Już 15 stycznia Chór Filharmonii Narodowej dotrze do Komorowa. Kościół pw. Narodzenia NMP przy ul. 3 maja 9 wypełni się kolędami. W repertuarze m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Mizerna, cicha”, „Lulajże, Jezuniu”, „Serca ludzkie się radują” czy „Za gwiazdą”. 

Początek koncertu chóru po kierownictwem Bartosza Michałowskiego o godz. 19.00. Kolędy wykonają: Ewelina Siedlecka-Kosińska, Inga Poskute, Barbara Szczerbaczewicz i Magdalena Schabowska (wszystkie sopran), Adam Sławiński (tenor) oraz Mirosław Grabski (bas). Na fortepianie Ewa Wilczyńska.

Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
10474

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4134

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3076

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
2910
Grill gazowy