Koncert Baczyński 100

Podkowa Leśna

W sobotę 19 marca w Podkowie Leśnej odbędzie się koncert „Baczyński 100” w wykonaniu Włodka Pawlika, Natalii Wilk i Marka Bałaty z recytacjami Daniela Olbrychskiego.

Projekt poetycko – muzyczny „Baczyński 100” powstał na zamówienie Samorządu Województwa Mazowieckiego w związku z przypadającą w 2021 roku 100. rocznicą urodzin genialnego poety pokolenia Kolumbów – zastrzelonego w Powstaniu Warszawskim, żołnierza Armii Krajowej Krzysztofa K. Baczyńskiego. Skomponowania muzyki do wybranych wierszy podjął się Włodek Pawlik, laureat Grammy i Honorowy Obywatel Podkowy Leśnej. Powstały nowe utwory wokalne, które zadziwiają współczesnym brzmieniami, nawiązującym do idiomu jazzu i alternatywnego popu, w znakomitej interpretacji Natalii Wilk i Marka Bałaty, przybliżając w ten sposób uniwersalny i ponadczasowy fenomen poezji Baczyńskiego.

Start godz. 19.00 w sali koncertowej przy Świerkowej 1.
Bilety e cenie: 60 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy).
Kontakt: olga.zdybel@ckiopodkowa.pl, tel.: 571 271 790

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.