Kolejne spotkanie z cyklu „Nakręceni na film!”. Na ekranie „Drive my car”.

Pruszków

Już 29 października o godz. 18.00 w sali audytoryjnej MOK „Kamyk” kolejna projekcja w ramach spotkań filmowych „Nakręceni na film!”. Najbliższa projekcja to japoński obraz – laureat tegorocznego Oscara.

„Drive my car” to dzieło reżysera Ryûsuke Hamaguchi – ekranizacja opowiadania Harukiego Murakamiego z tomu „Mężczyźni bez kobiet”. Film nakręcony w 2021 roku otrzymał wiele nagród, w tym najważniejsze – Złoty Glob, Złota Palma, czy Oscar.

To opowieść o sekretach, zdradzie, stracie i wychodzeniu ze swoich ról. Yūsuke i Oto są małżeństwem, które łączy – zdawać by się mogło – silna więź. W pewnym momencie Oto umiera i okazuje się, że pozostawiła po sobie wiele tajemnic.

Przygnębiony stratą żony, jedzie do Hiroszimy, by reżyserować „Wujaszka Wanię” Czechowa. Średkiem transportu jest Saab, a za jego kierownicą pojawia się szoferka Misaki. Auto okazuje się najlepszym miejscem wyznań, które przynoszą im ulgę, spokój i pozwalają stworzyć nowe więzi.

Jakie wyznania usłyszy szoferka? Jakie traumy uleczą bohaterowie? Na te i inne pytania będziecie mogli odpowiedzieć po obejrzeniu „Drive my car” – już 29 października. Po seansie odbędzie się dyskusja dla chętnych. Wstęp na projekcję bezpłatny. Pokaz jest finansowany z budżetu Miasta Pruszkowa.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.