Kolędowanie z zespołem Jarzębina

Koncert

W świąteczny klimat w Grodzisku Mazowieckim wprowadzi publiczność zespół Jarzębina! Rozśpiewane mieszkanki niewielkiej Kocudzy zaprezentują kolędy w ludowym wydaniu.

Szeroka publiczność poznała Jarzębinę dzięki słynnej piosence na Euro 2012 i chwytliwemu tytułowi „Koko Euro Spoko”. I choć utwór ten miał tyle samo zwolenników, co przeciwników, paniom z zespołu nie można odmówić talentów wokalnych i kultywowania długoletniej tradycji śpiewaczej.

Zespół powstał w 1990 r, jednoczy kilka pokoleń, ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród. Podtrzymuje zwyczaje związane z ziemią janowską i biłgorajską. Pieśni wykonywane są częściowo w gwarze kocudzkiej, przy użyciu specyficznej techniki wokalnej, czyli pełnego głosu z charakterystyczną ludową manierą.

W Grodzisku Jarzębina zaprezentuje się w świątecznej odsłonie, a publiczność usłyszy najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Będzie to opowieść o narodzinach Jezusa, wędrówce Matki Boskiej i cudach, które się wówczas działy.

Koncert odbędzie się 20 grudnia o godz. 18.00 w Poczekalni PKP przy ul. 1 Maja. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będzie można odbierać w Poczekalni i w Mediatece od 2 grudnia.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Kolędowanie z zespołem Jarzębina”

  1. Garnek pisze:

    Jest podwójne

  2. mazovia pisze:

    B R A W O !!!

  3. chór@staruszków z miasta pruszków pisze:

    Śwarne dziouchy !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły