„Kobiety Powstania Warszawskiego” – spotkanie w Muzeum Dulag 121

Pruszków

22 czerwca Muzeum Dulag zaprasza na spotkanie z Katarzyną Utracką - zastępca kierownika Działu Historycznego Muzeum Powstania Warszawskiego. Opowie o udziale kobiet w Powstaniu Warszawskim.

Nie sposób mówić o Powstaniu Warszawskim, pomijając rolę kobiet w powstańczej armii. Co piąty Powstaniec bowiem był kobietą. Wszystkie one wykazały się niespotykaną determinacją w walce o wolność, o rodzinę i bliskich, o dom i swoje ukochane miasto.

O sanitariuszkach i łączniczkach, ale również o kobietach pełniących funkcje dowódcze, walczących na pierwszej linii frontu i o tych, które podejmowały codzienną walkę o przetrwanie swoich rodzin, opowie Katarzyna Utracka, historyk, od lat związana z Muzeum Powstania Warszawskiego, współtwórca ekspozycji stałej Muzeum Dulag 121.

Spotkanie z cyklu „80. Rocznica Wysiedlenia Powstańczej Warszawy” odbędzie się 22 czerwca o godz. 15.00 do Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8a, Pruszków), wstęp wolny.

Muzeum Dulag 121

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “„Kobiety Powstania Warszawskiego” – spotkanie w Muzeum Dulag 121”

  1. Aniuniek pisze:

    Gdyby te kobiety wiedziały, że 80 lat później naród polski nadal będzie tak głupi przed szkodą , i już nigdy mądry po szkodzie to poddałyby się niemcom , bo POLSKA to „syzyfowe prace” – naród tępy i bez wiary w siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły