Klasyka w Parku: Świat operetki

Grodzisk Maz.

Trwa cykl wakacyjnych koncertów w grodziskim Parku Skarbków. Tym razem przeniesiemy się w świat operetki. Start jak zawsze w niedzielę o godz. 16.00.

W „Świat operetki” przeniosą nas Katarzyna Trylnik oraz Ewa Pelwecka.

Katarzyna Trylnik – ceniona polska sopranistka. W 1999 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Haliny Słonickiej otrzymując przyznane wówczas po raz pierwszy najwyższe odznaczenie uczelni Medal “Magna cum Laude”. W roku 2016 uzyskała tytuł doktora w tej uczelni.

Laureatka wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych – między innymi na VII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (Nagroda Specjalna, 1997), XXXII Międzynarodowym Konkursie im. Antonina Dvořáka w Karlovych Varach (II Nagroda, 1997), III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (III Nagroda, 1998). Finalistka XLII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Tuluzie i VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Bilbao.

Ewa Pelwecka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. K. Gierżoda i prof. M. Szpinalskiej.

Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na licznych międzynarodowych kursach mistrzowskich między innymi u takich profesorów jak: P. Gililov, A. Webersinke, E. Picht-Axenfeld, J. Lateiner, R. Buchbinder, J. Owings, G. Favre. W 1994 roku ukończyła studia podyplomowe w klasie prof.K. Gierżoda.

Od 1994 r. jest pianistką i klawesynistką w Warszawskiej Operze Kameralnej, realizując partię basso continuo oraz partie solowe m.in. w operach W.A.Mozarta (Don Giovanni, Wesele Figara, Il Re Pastore, La finta Gardiniera, Schuldigkeit, Czarodziejski Flet), G.Rossiniego( Cyrulik Sewilski, Kopciuszek, Włoszka w Algierze, Cambiale il Matrimonio, Sroka Złodziejka, Rossiniada), a także utworach D.Cimarosy, B.Galuppiego,J.Elsnera, M. Karłowicza , K. Kronenberga i innych.

Start: 9 sierpnia, godz. 16.00
Miejsce: Park Skarbków, ul. 3 Maja/Okulickiego
Wstęp wolny
Ilość miejsc siedzących ograniczona

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.