Klasyka w Parku – Pod dachami Paryża

Grodzisk Maz.

Wakacje to czas kiedy w naszym regionie nie brakuje wydarzeń kulturalnych w plenerze. Jednym z nich są koncerty „Klasyka w Parku” organizowane w Grodzisku Mazowieckim. Najbliższy z nich już 21 sierpnia.

Tym razem w muzyczną podróż „Pod dachami Paryża” zabierze nas Retro Orkiestra.W francuskiej kulturze muzycznej piosenka autorska zajmuje jedną z czołowych pozycji. Takie nazwiska jak Piaf, Aznavour, Brel, Dalida czy Zaz jednoznacznie kojarzą się z przejmującymi opowieściami o miłości i zdradzie, o szczęściu i rozpaczy, o nadziei i zwątpieniu. A wszystko to przy dźwiękach akordeonu z jego niezwykłymi możliwościami sonorystycznymi i technicznymi, ze zmysłowym wokalem żeńskim oraz subtelnym brzmieniem sekcji rytmicznej.

Muzycy „Retro Orchestra” sięgając po utwory z repertuaru największych legend francuskiej piosenki i ubarwiając je tradycyjnymi walczykami musette, przenoszą słuchaczy wprost na brukowane uliczki paryskiego Montmartre’u – tętniącego życiem ulicznych kawiarenek i przepełnionego niezwykłymi opowieściami.

W programie koncertu m.in.: Sous le ciel de Paris, Milord, Ne me quitte pas, Port Amsterdam, La foule, Je veux, Et si tu n’existais pas, oraz tradycyjne walce musette. Całość w opracowaniu muzycznym Piotra Kopietza.

Start: 21 sierpnia, godz.16.00
Miejsce: Park Skarbków
Wstęp wolny

W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do Mediateki

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.