Kino Letnie w gminie Michałowice

Milanówek

Gmina Michałowice zaprasza na plenerowe filmowe piątki w kinie letnim. Już 17 lipca zobaczymy film „Młynarski. Piosenka Finałowa”.

Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić – mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego „W Polskę idziemy”, „Niedziela na głównym”, „Róbmy swoje”, czy „Jeszcze w zielone gramy” wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki.

„Młynarski. Piosenka finałowa” – film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

Start 21.00, Zapisy: koncert@michalowice.pl Obowiązek zakrywania twarzy.

Repertuar
17 lipca – Młynarski. Piosenka Finałowa – Komorów, Plac Paderewskiego
24 lipca – Za jakie grzechy, dobry Boże – Reguły, park ul. Wiejska 13
31 lipca – BFG. Bardzo fajny gigant – Granica, plac zabaw „Granicka polanka”, ul. Poprzeczna
7 sierpnia – Pasażer – Michałowice, plac przy ul Popiełuszki
14 sierpnia – Chłopiec z burzy – Komorów, Plac Paderewskiego
21 sierpnia – Kod Dedala – Reguły, park ul. Wiejska 13
28 sierpnia – Paddington 2 – Komorów, Plac Paderewskiego

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.