Karnawał i Walentynki. Jak i gdzie się bawić?

Uncategorized

Początek roku to aż dwie dobre okazje do świętowania. Pierwsza to oczywiście karnawał, druga – Walentynki. Jak je uczcić? Podpowiadamy!

Choć nie mamy w Polsce tradycji hucznego celebrowania samego karnawału i daleko nam do gorączki samby na brazylijskich ulicach, nie oznacza to, że ten okres w roku musi należeć do smutnych. Wręcz przeciwnie. Szczególnie, że w tym roku niemal w jednym czasie przypadają dwie daty, będące świetnym pretekstem do dobrej zabawy. Chodzi o Ostatki i Święto Zakochanych. Pierwsze tradycyjnie zaczynają się od Tłustego Czwartku (w tym roku 8 lutego) i kończą we wtorek przed Środą Popielcową. Drugie wypadają właśnie w Środę Popielcową, pierwszy dzień postu w kościołach chrześcijańskich. To oznacza, że i Walentynki i kończący się karnawał większość z nas świętować będzie w weekend przypadający 10 i 11 lutego. Jeśli już teraz mamy ochotę na dobrą zabawę, to pamiętajmy, że nie trzeba czekać tak długo. Karnawał trwa właśnie w najlepsze, a na imprezowiczów czekają warszawskie kluby. 

Gdzie i jak jeszcze świętować karnawał? Nieodłącznie kojarzy się on z balami, często, choć nie zawsze, maskowymi i w przebraniach. I są one przeznaczone nie tylko dla najmłodszych. Takie oczywiście również są organizowane, ale chcąc samemu wybrać się na przebierany bal, także możemy wybierać w propozycjach. Tego typu imprezy organizowane są najczęściej przez hotele, ale też domy kultury lub bywają pretekstem do urządzenia „domówki”. Na którą możliwość się zdecydujemy, to już zależy od indywidualnych oczekiwań, tego czy ma być hucznie czy zabawnie oraz od… budżetu jakim dysponujemy. Pożegnanie karnawału można też odnotować wyjściem do teatru, opery, na koncert czy recital. 

Na rozmaite sposoby można świętować także Walentynki. Tu właściwie warunek jest tylko jeden – ma być to czas spędzony we dwoje. Specjalne propozycje i menu na Święto Zakochanych przygotowują restauracje i bary. Tego dnia w szwach pękają zazwyczaj sale kinowe i teatralne. Pomysłem, który sprawdza się zawsze jest szybki wypad za miasto lub wyjazd na cały weekend. Promocjami walentynkowymi kuszą pensjonaty, spa i hotele. Warto zapoznać się z ich ofertą, a drugiej połówce sprawić taką wycieczką niespodziankę. 

Co jeszcze? Dla tych par, które lubią spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu, propozycją na uczczenie związku i wzajemnego uczucia są np. biegi walentynkowe. W zawodach można wystartować wspólnie, a na metę wbiec trzymając się za ręce. Dla par mniej zaawansowanych w  sportach wyczynowych zawsze pozostaje wspólne wyjście na długi spacer. Jeśli tylko pogoda pozwoli, to czas tak spędzony tylko we dwoje może być dobrą okazją, aby nadrobić zaległości w rozmowach w cztery oczy. Miłym akcentem na pewno będzie też wręczenie sobie prezentów, a panowie nie powinni tego dnia zapomnieć o kwiatach. 

Bez względu na to jaki sposób na spędzenie Walentynek i Ostatków wybierzemy, najważniejsze, abyśmy czerpali z tego przyjemność i do niczego się nie zmuszali. I tego naszym Czytelnikom życzymy!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.