Kajaki wrócą w czerwcu

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa i okolic w wakacje znów będą mogli spędzić czas w... kajaku. W Parku Potulickich sezon kajakowy wystartuje 19 czerwca.

Kajaki to jedna z najpopularniejszych atrakcji Pruszkowa. W wakacyjne weekendy wspólnie z rodziną wypożyczyć kajak i podziwiać Park Potulickich z innej perspektywy. Wszystko to za darmo. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty, wypełnić specjalną kartę i można cieszyć się pięknymi widokami. – Do dyspozycji mieszkańców będzie 10 kajaków. W tym roku chcemy nieco wydłużyć prace wypożyczalni. Ta będzie działać od 9.30 do 18.30 w każdy weekend. Z sezonem startujemy 19 czerwca – podkreśla Jacek Elżanowski, dyrektor Pływalni Kapry, która odpowiada za organizację atrakcji.

Swoich sił w kajakowej przygodzie może spróbować każdy. Sprzęt jest wypożyczany nawet 15-latkom. Ale ostateczna decyzja o udostępnieniu sprzętu należy do osób obsługujących wypożyczalnie. Chętni otrzymują również kapoki oraz krótką instrukcję dotyczącą użytkowania kajaku. A co jeśli ktoś nigdy nie pływał kajakiem i chce spróbować swoich sił? – Nie prowadzimy żadnych lekcji. W takiej sytuacji warto znaleźć kogoś kto już wcześniej pływał kajakiem i z nim wybrać się na staw – zaznacza Elżanowski.

Pruszkowskie kajaki są wypożyczane bez ograniczeń czasowych. Jednak mieszkańcy z reguły wracają po około 40-minutach. Nie ma się co dziwić, ponieważ kajakami pływa się po stawach, gdzie nie ma nurtu, który „pomaga” kajakarzom. – Nawet najbardziej wytrwali po takim czasie opadają z sił. Dlatego nie mamy problemu z długim czasem oczekiwania na sprzęt – mówi dyrektor miejskiej pływalni. – Na wypożyczenie sprzętu czeka się maksymalnie 15-20 minut – dodaje.

Wiele osób postulowało o poszerzenie oferty wypożyczalni o rowery wodne. Tu nie mamy dobrych informacji. Te raczej nie pojawią się na stawie. Dlaczego? – Rowery wodne nie zmieszczą się pod mostkami, ponieważ są zbyt szerokie. Mieszkańcy mogli by pływać tylko po dużym stawie – zaznacza Elżanowski.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe