Już jutro Iskry Niepodległej w Pruszkowie!

Pruszków

Pruszków to jedno z miast na trasie projektu Iskry Niepodległej. Wystawę multimedialną będzie można podziwiać przez trzy dni – od 19 do 21 marca.

Na wystawę Iskry Niepodległej zaprasza Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch. Będzie ona dostępna 19 marca w godz. 10.00-18.00, 20 marca w godz. 15.00-18.00 i 21 marca w godz. 14.00-16.00 na terenie parkingu przy Szkole Podstawowej nr 3.

W projekcie zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, które działają na różne zmysły odbiorców. Na wystawie zostaną zaprezentowane wybitne postaci Polek i Polaków z XIX, XX i XXI wieku. Ich wspólną cechą była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie.

Narratorem jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. Będzie ona opowiadać o dokonaniach wybitnych polskich wynalazców. Co ciekawe, elementy graficzne zostały wykreowane przez sztuczną inteligencję. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskier Niepodległej.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Już jutro Iskry Niepodległej w Pruszkowie!”

  1. Paweł pisze:

    Potwierdzam. Dzieciom przypadło do gustu! Tak trzymać!

  2. Marcin pisze:

    Fajna wystawa. Całość trwa ok 20 min. Dzieciakom się podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe