Jeszcze jest za chwilę było

Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja wydało książkę o perełkach architektonicznych Grodziska Mazowieckiego. Dzieło to jest przewodnikiem – albumem po historycznych budowlach miasta.

Książka „Jeszcze jest, za chwilę było” jest dziełem Piotra Strzemiecznego, prezesa stowarzyszenia Nowa Kultura i Edukacja, dziennikarza muzycznego i kulturalnego oraz Anny Zagrodzkiej, która jest fotografem.

W książce „Jeszcze jest, za chwilę było” ukazano Grodzisk Mazowiecki z perspektywy architektonicznej. Prace nad dziełem trwały od sierpnia do października bieżącego roku. Książka to przewodnik po historycznej architekturze Grodziska, która nie funkcjonuje w spisach zabytków. Ukazano w niej budynki, takie jak kamienica Franciszka Romanowskiego, kamienice z ulicy Harcerskiej, byłą siedzibę sądu i poczty znajdujące się przy ulicy 1 Maja 15 a także stary budynek kina Wolność, który funkcjonował przy ulicy Kilińskiego 8A.

Książka „Jeszcze jest, za chwilę było” stała się szansą ocalenia przed zapomnieniem ważnych miejsc, których z każdym rokiem ubywa. Opisano w niej również nieistniejące już, ale istotne budynki z perspektywy historii miasta. Ukazano m.in. piekarnię „Pod kasztanem” rodziny Bojewskich czy kamienicę Karwasserów.

Książki sprzedawane są jako cegiełki. Można je nabyć zgodnie z zasadą „zapłać ile chcesz” i dodatkowo trzeba opłacić wysyłkę.

Książki można kupić tutaj

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.