Jazz w Powiecie Pruszkowskim

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa i okolic nie mogą narzekać na brak imprez plenerowych. Kolejna już 24 lipca.

W niedzielne popołudnie, 24 lipca, o godz. 18.00 odbędzie się I koncert projektu „JazzState – cykl koncertów w Powiecie Pruszkowskim”. Na tarasie pruszkowskiego Pałacyku Sokoła wystąpi kwartet jazzowy. Kogo usłyszymy w jego składzie?

Głosu użyczy Ola Błachno – absolwentka wielu szkół muzycznych w specjalności jazzowej. Kształciła się pod okiem wybitnych profesorów: Judy Niemack, Grega Cohena, Thostena Wollmanna, Andrzeja Jagodzińkiego, czy Izy Zając. Współpracowała z Richardem DeRosa, zdobyła wiele nagród na konkursach i festiwalach. Przez 6 lat była skrzypaczką w orkiestrze kameralnej, współpracowała z Filharmonią Narodową i Teatrem Rampa.

Za klawiszami zasiądzie Aga Derlak – pianistka i kompozytorka, laureatka nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej – FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku. Kształciła się w Bostonie i w Katowicach. Aktualnie koncertuje z dwoma projektami: Aga Derlak Trio oraz Aga Derlak Quintet. Współpracowała między innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Andree Haywardem, Lucianą Souzą, Claudio Ragazzi, Mauricio Moralesem, Patricia Zarate, Jerzym Małkiem, Grzechem Piotrowskim, Sabiną Meck.

Na kontrabasie zagra Michał Aftyka – absolwent ZPSM im F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Andrzeja Święsa, obecnie student AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Koncertował na wielu festiwalach m.in. Nisville Jazz Festival, Jazz Juniors, EthnoPort, Rozstaje, Wschód Kultury, Jazz Jantar, Letnia Akademia Jazzu, Jazz Against The Machine.

Takty na perkusji będzie wybijał Patryk Dobosz. Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, John Abercrombie, Wayne Escoffery, Jane Monheit, Ed Cherry, Amir ElSaffar, Joel Frahm, Aga Zaryan, Monika Borzym, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

Wstęp wolny. Wydarzenie współfinansowane przez Powiat Pruszkowski.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.