Jarmarki nadchodzą wielkimi krokami

Region

Po Nadarzynie i Podkowie Leśnej, swój jarmark bożonarodzeniowy ogłasza Piastów. Będzie okazja do zaopatrzenia się w nietuzinkowe ozdoby i oryginalne prezenty.

Jarmark bożonarodzeniowy w Piastowie odbędzie się 11 grudnia w godz. 11.00-17.00. Świąteczne kramy ustawią się na placu targowym przy al. Krakowskiej i ul. Lwowskiej. Podczas jarmarku będzie można kupić ozdoby, rękodzieło, potrawy świąteczne i wypieki. Piastowski magistrat czeka na zgłoszenia wystawców – ilość miejsc jest ograniczona. Co ciekawe, opłata placowa nie będzie pobierana. W zamian wystawcy są proszeni o wpłatę u wolontariuszy dobrowolnej kwoty na pomoc dla Ukrainy.

Kolejny jarmark odbędzie się w Nadarzynie 10 i 11 grudnia. To będzie drugie takie spotkanie na nadarzyńskim rynku. Dwa dni czysto bożonarodzeniowej atmosfery: pysznego jedzenia, wspaniałych ozdób i ciepłej, przyjaznej atmosfery. Oprócz wystawców wśród których mam nadzieję nie zabraknie lokalnych twórców, stowarzyszeń i producentów będą z nami także zaprzyjaźnione koła gospodyń wiejskich – informuje Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna. Skąd przyjadą gospodynie? Z gminy Mielnik (woj. podlaskie) i Siennica Różana (woj. lubelskie).

Poza smacznym jedzeniem i przepięknymi ozdobami, zaplanowano moc atrakcji. Będą koncerty, konkursy, warsztaty, pokazy i animacje – nawet teatr ognia!

W ten sam weekend 10 i 11 grudnia świąteczna atmosfera opanuje Park Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Podkowie Leśnej, przed Urzędem Miasta. Nie zabraknie choćby klimatycznych drewnianych domków. Ma być pięknie i sympatycznie. Z możliwością, kawy, ciacha i grzańca oraz nietuzinkowych zakupów – podkreśla burmistrz Artur Tusiński. Udział wystawców w jarmarku jest całkowicie bezpłatny.

Na który jarmark się wybierzecie?

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.