Jarmark sztuki i wystawa w dworku Zagroda

Brwinów

Brwinowskie Koło Sztuki – nieformalna grupa miejscowych artystów i rękodzielników – zaprasza w sobotę 9 kwietnia 2022 r. na wiosenny jarmark przy Zagrodzie (Brwinów, ul. Grodziska 57). Stoiska będą czekać na kupujących na zewnątrz, a w dworku odbędzie się wernisaż prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czubinie.

Brwinowskie Koło Sztuki, powstałe z inicjatywy Marii Rogińskiej, skupia ludzi, których pasją jest tworzenie – artystów z wykształcenia oraz amatorów, zarówno młodych jak i starszych. Już od kilku lat spotykają się i zapraszają na jarmarki lokalnych twórców. Można się zatem spodziewać, że na jarmarku pojawią się tradycyjnie nie tylko obrazy, grafiki, ale także biżuteria i różnorakie rękodzieło okolicznych twórców oraz ozdoby wielkanocne, które przydadzą się do dekoracji domu i ogrodu na zbliżające się święta. Stoiska będą czynne już od godz. 10.

W samo południe w dworku Zagroda odbędzie się wernisaż malarstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czubinie. Autorami prac są uczestnicy zajęć plastycznych (pracowni malarskiej i rękodzielniczej), prowadzonych w ramach szeroko pojętej terapii i rehabilitacji. – Bardzo istotny jest tutaj sam proces tworzenia, który pomaga wyciszyć się i zredukować stres. Twórczość plastyczna umożliwia wylanie z siebie emocji, pokazanie ich, pokazanie świata widzianego „swoimi oczami”, świata wyjątkowego i odmiennego od innych – opowiada Katarzyna Magnuska, która chce jak najlepiej zaprezentować dzieła swoich podopiecznych. Możliwość pokazania swoich prac szerokiemu gremium, nie tylko kolegom, pracownikom DPS-u i rodzinom, przynosi amatorom sztuki ogromne dowartościowanie i dużą dawkę pozytywnych emocji, w tym poczucia dumy i satysfakcji, które dodają energii i zapału do dalszego działania. Mieszkańcy DPS-u przygotowują się do swoich wystaw z dużym entuzjazmem, a dworek Zagroda gości ich nie po raz pierwszy. – Podziwiani i chwaleni „rosną w oczach”, doświadczają wzruszeń, które udzielają się także przybyłym gościom. Mamy tu do czynienia z prawdziwą integracją osób z niepełnosprawnościami z pozostałymi. Odbywa się to z obopólną korzyścią, gdyż wszyscy wynoszą z takich spotkań coś dobrego. I właśnie o to chodzi – dodaje Katarzyna Magnuska. Tematem przewodnim  wystawy będzie wiosna, i jako pora roku, i jako stan ducha. Intensywne barwy, kwiaty i motywy wielkanocne pokazują odrodzenie i radość.  Warto uświadomić sobie, że każdego dnia można dzielić się z innymi dobrem, życzliwością i radością, a przyjacielska pogawędka i sztuka mają działanie terapeutyczne. Tego podczas jarmarku i wernisażu wystawy w Zagrodzie na pewno nie zabraknie. Wystawę będzie można oglądać w dworku Zagroda przez kolejne dwa tygodnie.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.