Jak ciekawie spędzić weekend?

Region

Nie masz pomysłu na ciekawe spędzenie weekendu? Pomożemy! W okolicy imprez pod chmurką nie zabraknie. My prezentujemy te najciekawsze w formie informatora

KSIĄŻENICE
Piknik Ekologiczny

Jak co roku w Książenicach zostanie zorganizowany Piknik Ekologiczny. Na piknikowych gości będzie czekać szereg niespodzianek. Chętni będą mogli wziąć udział w Eco Warsztatach. Makulaturę i elektroodpady będzie można wymienić na sadzonki, a u wystawców nabyć tradycyjnie produkty. Nie zabraknie też atrakcji – pokazu żaglówek i koncertu szantowego.
Start: 7 maja, godz. 12.00
Miejsce: al. Marylskiego

MILANÓWEK
Zabawa w Zielonym Dołku

Nie masz pomysłu, jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem? Wybierz się do milanowskiego Zielonego Dołka. Animacje, zajęcia plastyczne i sportowe – to tylko niektóre atrakcje jakie, będą na Was czekać. Impreza odbędzie się na świeżym powietrzu.
Start: 7 maja, godz. 14.00
Miejsce: Zielony Dołek, ul. Fiderkiewicza

PIASTÓW
Odwiedź Piastowski Gród

Tylko do niedzieli można odwiedzać Piastowski Gród. Jeśli jeszcze tam nie byliście, to macie na to ostatnią szansę. Gry i zabawy plebejskie, zawody łucznicze, występy kuglarskie i wiele innych – wizyta w Grodzie to niecodzienna lekcja historii, która ukazuje, jak żyli ludzie średniowiecza.
Start: 8 maja, godz. 8.00 – 17.00
Miejsce: Teren przy UM, ul. 11 Listopada 2

PODKOWA LEŚNA
1050. rocznica Chrztu Polski

Grodziskie starostwo powiatowe zaprasza na uroczyste obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. W programie: msza św. w koście św. Krzysztofa, przemarsz do Muzeum Iwaszkiewiczow, piknik staropolski, parada rycerzy, koncerty Chóru Lacrimosa oraz PZLPiT Mazowsze.
Start: 8 maja, godz. 11.00
Miejsce: Kościół św. Krzysztofa, ul. Jana Pawła II 7

PRUSZKÓW
Śniadanie w Parku

Rusza cykl śniadań pod chmurką. Zabierzcie koc i wypełniony smakołykami kosz piknikowy do Parku Kościuszki. Tam czekać na Was będą animacje i konkursy, strefa relaksu i ciekawe warsztaty. Koce rozkładamy o 11.00.
Start: 7 maja, godz. 11.00
Miejsce: Park Kościuszki

Spacer fotograficzny
„Artystyczne oblicze Pruszkowa wczoraj i dziś” to tytuł pierwszego spaceru fotograficznego. Jeśli masz aparat i chciałbyś robić zdjęcia, ale jesteś w tym zupełnie „zielony” to spacer jest właśnie dla Ciebie. W trakcie warsztatów poznasz podstawy fotografii.
Start: 7 maja, godz. 14.30
Miejsce: Park Kościuszki

Kolory Pruszkowa
Już 7 maja pruszkowski Park Kościuszki zamieni się w plener malarski. Członkowie Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich będą uwieczniać piękno parku na obrazach. Chcesz zobaczyć, jak powstają malarskie dzieła? A może sam chcesz coś namalować? Wybierz się na malarski plener.
Start: 7 maja, godz. 10.00
Miejsce: Park Kościuszki

Historyczny spacer
Muzeum Dulag 121 zaprasza na kolejny spacer historyczny ulicami miasta. Tym razem tematem przewodnim przechadzki będą „Ludzie dawnego Pruszkowa”. Kto zapisał się na kartach naszego miasta i czym zasłynął w lokalnej społeczności? Tego dowiecie się od Szymona Kucharskiego.
Start: 8 maja, godz. 12.00.
Miejsce: Dworzec PKP, ul. Sienkiewicza

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
10547

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4148

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3093

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
2952